Такі дані отримали вчені за допомогою американського космічного телескопа «Кеплер».

Зоною заселеності називають область, температура в якій придатна для проживання живих істот.

Крім того, як стверджує автор дослідження Ерік Петігура з Університету Каліфорнії в Берклі, тільки в нашій Галактиці може налічуватися близько 20 млрд планет, подібних на Землю.

Це означає, що світ, схожий на земний, може знаходитися на відстані всього 12 світлових років від нас і що його зірку видно неозброєним оком. «Це дивно, коли замислюєшся про це», - сказав Петігура .

Нові оцінки були отримані на основі інтенсивного пошуку по базі даних телескопа «Кеплер». Супутник спостерігав близько 150 тисяч зірок, вивчаючи ледь помітне потьмяніння, що викликається переміщенням планети перед своїм сонцем.

Петігура і його колеги обмежили свій пошук тільки 40 тисячами зірок, розмір яких складає від 0,7 до 1,2 розміру Землі. Це не точні копії нашого Сонця, але, як зазначає співавтор дослідження Джеф Марсі, теж з Берклі, «якщо ви будете пролітати повз них на космічному кораблі, ви не помітите різницю».

Зрештою дослідники обмежилися десятьма планетами, схожими на Землю і які обертаються навколо своїх зірок на такій відстані, на якій вода може існувати в рідкій формі. Біологи вважають це умовою необхідною для життя - принаймні, такого, як ми собі його уявляємо.

Джерело: Inopressa

ІА "Вголос": НОВИНИ