Про це передає власкор «Вголосу».

«Зазначені військовослужбовці обвинувачуються військовою прокуратурою Запорізького гарнізону Південного регіону України у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 409 КК України (ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом). Згідно ст. ст. 36, 340 КПК України прокурор, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності. Якщо в результаті судового розгляду прокурор дійде переконання, що пред’явлене особі обвинувачення не підтверджується, він повинен відмовитися від його підтримання», – йдеться у відповіді за підписом начальника слідчого управління Головної військової прокуратури Олександра Цибенка.

Він зазначив, що нині кримінальне провадження за обвинуваченням 22 військовослужбовців 51 окремої механізованої бригади перебуває на розгляді у Володимир-Волинському міському суді Волинської області. Триває судовий розгляд. Наступне судове засідання призначене на 23 травня.

Олександр Цибенко переконаний, що тривалий судовий розгляд кримінального провадження обумовлений значною кількістю письмових доказів, непоодинокими випадками нез’явлення учасників процесу у судове засідання з різних підстав тощо.

«Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою дискредитації суду або впливу на безсторонність суду, заклики до невиконання судових рішень забороняються і мають наслідком кримінальну відповідальність. Таким чином, до набрання вироками стосовно обвинувачених законної сили вони перебувають під юрисдикцією суду та мають обстоювати свої правові позиції виключно відповідно до встановлених законом процедур судочинства. Прийняте рішення може бути оскаржене прокурору вищого рівня або до суду»,  – додав Олександр Цибенко.

Як писав «Вголос», у зверненні до Президента України Петра Порошенка, Генерального прокурора Юрія Луценка йдеться про те, аби припинити переслідування 22 бійців 51-ї бригади військовою прокуратурою Запорізького гарнізону (суди тривають вже три роки), які виходячи з оточення потрапили в полон; провести перевірку вмотивованості та обґрунтованості відкриття кримінального провадження щодо бійців, кинутих напризволяще на териконі (південна околиця міста Свердловськ Луганської області, поблизу селища Хмельницький) у липні 2015 року; розглянути можливість надання доручення прокурорам військової прокуратури Запорізького гарнізону для вжиття заходів щодо відмови від необґрунтованого обвинувачення.

ІА "Вголос": НОВИНИ