Про це повідомив президент Ліги Георгій Гурованідіс.

«За оцінкою Організації сільськогосподарського страхування, в Греції є близько 62 тисяч осіб літнього віку, незастрахованих в пенсійних фондах. З них близько 8-11 тисяч - репатріанти з колишнього Радянського Союзу і 10-15 тисяч греків з Албанії. Точних статистичних даних немає», - сказав Гурованідіс.

«Раніше держава в рамках соціальної політики виплачувала цим людям похилого віку мінімальну пенсію в розмірі 300 євро. Тепер під тиском «трійки» (принаймні, на неї все звалюють грецькі політики) уряд для продовження виплати цієї пенсії ввів дві нові умови, а саме - пенсіонер повинен постійно і законно проживати в Греції протягом останніх 20 років, а також не отримувати і не мати право на отримання пенсії в інших країнах», - повідомив адвокат.

За його словами , соціальні проблеми репатріантів та шляхи їх вирішення обговорювалися в середу на конференції адвокатів у Салоніках. На конференції були присутні співробітники російського генконсульства, оскільки більшість вихідців з Росії мають російське громадянство.

«Для нас пріоритет - вирішення питання на політичному рівні шляхом зміни закону таким чином , щоб відновити суспільну і соціальну справедливість. Є позитивна динаміка з боку уряду. І ми всі покладаємо надію на те, що буде змінений закон. Але якщо не буде, то ми повинні бути готові до використання наших законних прав у повній  мірі, в тому числі і прав на судовий захист, як в національних, так і європейських судових інстанціях», - сказав Гурованідіс.

За його словами , у вітальному слові конференції президент ради греків колишнього СРСР і Причорномор'я Іван Саввіді повідомив, що зі свого боку веде роботу в Греції як на політичному, так і на правовому рівні, і сподівається на швидке вирішення питання.

Президент соціального фонду сільськогосподарського страхування Ксенофон Вергініс поінформував про пропозицію щодо зміни закону 4093/2012, який поліпшить ситуацію літніх незастрахованих репатріантів. Професор конституційного права Салоніцького університету імені Аристотеля Костас Хрісогонос висловив думку, що закон суперечить конституції Греції, Хартії прав людини та іншим основоположним законодавчим актам Європейського союзу.

Професор вважає, що, крім грецької системи правосуддя, необхідно звернутись і до європейської, подавши позов до європейського суду першої інстанції, повідомив адвокат.

Джерело: РИА Новости 

ІА "Вголос": НОВИНИ