Про це інформує прес-служба НБУ.

Протягом І кварталу попит на світових ринках відзначився зниженням.

Охолодження зовнішньої ділової активності стало відчутним для основних галузей української промисловості. Так, обсяги виробництва металургії у річному вимірі зменшилися на 2.6% внаслідок зниження попиту на сталь, також на 5.6% зменшилося виробництво продукції в машинобудівній галузі.

«Ціни енергоносіїв залишаються на високому рівні. Це стимулювало добування паливно – енергетичних копалин, унаслідок чого виробництво в добувній галузі зростало високими темпами – 4.6% у річному вимірі. На відмін у від енергоносіїв, за високої пропозиції, ціни на сирі харчові продукти залишалися низькими, це сприяло збільшенню виробництва у харчовій галузі – 2.4% у річному вимірі. Це незначно сприяло динаміці промислового виробництва, обсяги якого у річному вимірі знизилися на 1.1%, за січень–березень зростання уповільнилося до 0.9%», – зазначено у аналітичній записці регулятора.

Разом із тим, за оцінкою НБУ, основним фактором, який підтримував економічне зростання, був високий внутрішній споживчий попит.

«Підвищення соціальних стандартів забезпечило високі темпи зростання реальної заробітної плати (16,2% в лютому в річному вимірі)", – зазначають у нацбанку.

Нагадаємо, у січні зростання ВВП склало близько 2% у річному вимірі. https://vgolos.com.ua/economic/news/7801.html

ІА "Вголос": НОВИНИ