Як вважають правозахисники, у новому законі існують подвійні стандарти, через які можна буде поплатитися свободою.

Зокрема, на їхню думку, ці поправки, в першу чергу, обмежують свободу слова: критиці не можна піддавати не лише еміра, але і членів його сім'ї.

Поправки до закону про ЗМІ, представлені на розгляд парламенту в липні цього року, поки ще не прийняті, але вони можуть привести до перших змін з моменту створення еміром Катару шейхом Хамадом бен Халіфою Аль Тані Центру свобод засобів масової інформації.

Згідно з комюніке, яке нещодавно опублікували Міжнародні правозахисники Human Rights Watch, у новому законі «чи не в кожній фразі йдуть двозначні формулювання, що явно не відповідає міжнародним стандартам». У країні, зазначають міжнародні правозахисники, не повністю дотримані права громадян на свободу слова.

Наприклад, відомий катарський поет Мухаммед бен аз-ЗіБ аль-Аджбі досі перебуває у в'язниці за вірші, в яких він вихваляв «арабську весну» і молодь, яка влаштовувала революції і змінювала режими. Письменника звинуватили в підбурюванні до всенародного повстання і зміни режиму в Катарі. Якщо суд визнає його винним, то аль-Аджбі може загрожувати страта.

Монархи країн Перської затоки вкрай не люблять критику на свою адресу. У всіх державах осуд правителів і членів їхніх сімей, як правило, карається. Зокрема, в Кувейті, який зараз охоплений внутрішньополітичною кризою, за різкі висловлювання на адресу еміра було заарештовано одного з лідерів місцевої опозиції мусаллу аль-Баррака.

Джерело: ИТАР-ТАСС 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ