Запис, який став приводом для судового розгляду, було опубліковано в жовтні минулого року в мікроблозі жителя Кувейту Рашида Салеха аль-Анзі, на який підписані близько 5,7 тисячі осіб. У чому саме полягала образа еміра, не уточнюється.

Адвокат аль-Анзі оголосив, що оскаржуватиме вирок.

Справа аль-Анзі — далеко не перший випадок судових розглядів щодо користувачів соцмереж в Кувейті. Так, у червні минулого року одного з кувейтських блогерів було засуджено до 10 років в'язниці за звинуваченням у підриві держбезпеки через записи у Твітері, які ображають правлячі сім'ї Саудівської Аравії та Бахрейну, а також пророка Мухаммеда. Блогер свою провину не визнав, заявивши, що його акаунт було зламано.

Ще один випадок стався у вересні 2011 року. Тоді до трьох місяців в'язниці було засуджено жителя Кувейту, чиї записи в Twitter суд визнав такими, що завдають шкоди національній єдності і такими, що ображають мусульман-шиїтів.

У 2010 році широкого розголосу за межами Кувейту отримала справа письменника і журналіста Мохаммада Абдул-Кадера аль-Яссема, якого двічі заарештовували через записи у блозі, які ображають владу країни. Адвокатам вдалося домогтися заміни вироку аль-Яссему з тюремного ув'язнення на штраф, проте блогер все ж провів за ґратами кілька місяців.

Джерело: Лента.ru

ІА "Вголос": НОВИНИ