Учасники заходу розповіли про зародження ідеї проведення конкурсу, його основну мету, умови участи, організаційні особливості та очікувані результати, повідомила прес-служба ВО «Свобода».
Зауважимо, що змагання приурочено Дню героїв України, який цьогоріч припадає на 24 травня (щороку це свято відзначається у третю неділю травня).
Про мотивацію проведення конкурсу розповів один із його організаторів – керівник Управління з питань національної пам’яті ВО «Свобода», координатор проекту «Історичні діалоги», боєць батальйону «Січ» Михайло Галущак. Націоналіст зауважив, що тема нинішнього бачення українського героїзму є цікавою, зокрема, з погляду соціології. «Нам важливо знати, кого вважають героями сучасні діти, – повідомив Михайло Галущак. – Чи відбулося зрушення центру ціннісної системи юного покоління? Раніше під впливом совєцької пропаганди молодь мала сформовану на большевицьких постулатах свідомість, а тому й відповідне бачення героїв. Діти, які народилися в незалежній Україні, які переживають революційні, воєнні події, уже мають новий світогляд, відмінний від своїх попередників. Досить важливо дослідити сучасне світобачення юних українців, аби знати, яким чином далі формувати освітню політику задля подальшого зростання української свідомості народу.»
Своєю чергою, кандидат історичних наук Євген Костюк переконаний: добре, що оголошено тематику пошуку героїчних особистостей не лише серед тих, хто воює, а й з-поміж усіх простих людей – серед рідних, які приносять жертви, які присвячують своє життя якійсь справі на благо родини, держави, нації. «Героями є так само ті, хто в мирному житті непомітно роблять свою роботу, на якій тримається держава. Тому тут йдеться не лише про переоцінку історичних аспектів. Цей конкурс покликаний збільшити вагу сімейних цінностей – того, що зв'язує родинний організм. Якщо немає зв'язку між членами родини – нація хворіє. Ознака здорового народу – міцні родина і зв’язок між поколіннями», – заявив історик.
На прес-конференції також виступив депутат Київської міської ради Руслан Андрійко зазначив, що в час величезної кількості негативу та психологічних перенапружень цей дитячий конкурс – доволі позитивна подія. Водночас свободівець повідомив про скерування депутатських запитів до департаменту освіти КМДА та кожного району столиці із закликом долучитися до проведення конкурсу. «Сподіваюся, що нам підуть на зустріч та проведуть конкурс серед київських школярів. Ми йшли до звичайної молоді, розповідали про УПА, про різних українських героїв ще тоді, коли не було модно кричати на кожному кроці «Слава Україні!» Ми помалу робили свою роботу – поширювали національну ідею в маси. Не можна зупинятися на півдорозі, мусимо далі працювати з молоддю», – переконаний націоналіст.
Директор Національного науково-дослідного інституту Українознавства НАНУ Богдан Галайко заявив: «Нещодавно в нашому інституті ми проводили конкурс із українознавчої тематики. Доволі багато робіт були дуже цікавими. Це дає можливість побачити, наскільки прогресивно мислять теперішні школярі. Дуже важливо, що зараз є майданчики, де молодь може показати свої світоглядні цінності та інтелектуальні можливості. Нині найперше потрібно спрямовувати юне покоління в україноцентричне русло, адже ці діти вже незабаром творитимуть буття нації».
На прес-конференції виступив і редактор газети «Шлях перемоги» Віктор Рог, який засвідчив свою підтримку організаторам заходу: «Добре, що цей конкурс приурочено Дню героїв, бо зараз досить мало людей знають про це свято. Цей конкурс популяризуватиме свято героїв та спонукатиме не лише до роздумів, але й до пошуків героїчного у своїй сім’ї. Цей конкурс також є морально-спонукальним. Увагу звернено до молоді, якій завтра будувати українське майбутнє. Сподіваюся, що змаг стане традиційним. Треба зробити все, щоби герої були незабуті й наслідувані. Їхні постаті мають жити в наших душах, головах і серцях».
Варто зазначити, що співорганізаторами конкурсу є Управління з питань національної пам’яти ВО «Свобода» та часопис ВО «Свобода». Найкращі роботи буде опубліковано на сторінках свободівської газети. У разі, якщо робіт буде багато, – йтиметься про видання брошури.
Умови конкурсу – за посиланням.
ІА "Вголос": НОВИНИ