«Львівській політехніці» суттєво зменшили держзамовлення на гуманітарні напрями і на економічні напрями – майже на третину. Не дорахуються «бюджетників» такі напрями, як філологія, соціологія, міжнародні відносини, економіка і підприємництво, облік і аудит, фінанси, міжнародна економіка, маркетинг.

На технічні спеціальності теж зменшено держзамовлення – в середньому до 10%. У «Львівській політехніці» це пов’язують з потребами ринку, проблемами з працевлаштуванням таких спеціалістів. А на спеціальності в галузі інформаційних технологій: програмної інженерії, комп’ютерних наук, захисту інформації – скорочення немає, а навпаки, частково збільшено кількість бюджетних місць. Адже, за словами Федасюка, це сьогодні дуже затребувана галузь.

Загалом держзамовлення, як пояснив проректор, вишу зменшено на 15%. І на 350 «бюджетників» менше зможе прийняти цього року Політехніка. Але Політехніка немає якихось заперечень чи зауважень щодо цього. «Ми самі подавали в Міністерство менші цифри по держзамовленню на гуманітарні і економічна напрямки. Отримали ще менші цифри. Але це, на нашу думку, цілком доцільно. Іншого виходу не було. Ми ж не можемо прийняти на навчання усіх тих, хто навіть не здатен вчитися. Це природно, що пропорційно до випуску одинадцятикласників, яких цього року на 40% менше по всій Україні, держзамовлення майже не змінилося», – пояснив Федасюк.

При цьому скорочення держзамовлення за рівнем «магістр», «спеціаліст» НУ «Львівська політехніка» майже не торкнулося.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ