Вони вимагають поліпшення дорожньої інфраструктури для велосипедистів.

В Лондоні – справжнє протистояння між прихильниками та противниками велосипедів. Таксисти, головні противники велосипеда у великому місті, встановлюють відеореєстратори, щоб показати, як велосипедисти проскакують на червоне світло. А велосипедисти знімають, як водії не тільки виштовхують їх з дороги, а й лізуть битися. Ситуація загострилась два тижні тому, коли внаслідок зіткнення декількох автівок загинуло шестеро велосипедистів. Після цього мер міста, Борис Джонсон, звинуватив самих велосипедистів у недотриманні правил дорожнього руху: «Мені страшно дивитися, як вони мчать не бачачи і не чуючи машини, яка на них їде. Я б заборонив людям слухати музику під час руху. Думайте про свою безпеку!».

Це стало останньою краплею для багатьох в лондонському велосипедному співтоваристві. Все почалося лише з двох активістів, Донха Маккарта та Стіва Рутлі, які були розчаровані подібним ставленням та хотіли влаштувати акцію, яку б політики не змогли проігнорувати. За словами активістів, у Лондоні царюють машини, вулиці вузькі, велосипедні доріжки є не скрізь. Мер обіцяв побудувати такі великі «веломагістралі» як у Стокгольмі, але це поки тільки розмови.

Лондонські велоактивісти вирішили використати ідею успішної голландської кампанії в 1970 -х, і почали поширювати інформацію про свою акцію.

Заклик підхопили й інші активісти, інформація швидко розповсюдилась через Facebook , багато велосипедистів почали самостійно роздавати листівки по всьому місту, щоб заохочувати їх приєднатись до акції.

Одні учасники акції зі своїми велосипедами перекрили рух, інші в пам'ять про загиблих тримали запалені свічки. З гаслом «Перестаньте вбивати велосипедистів» протестувальники звернулися не лише до автомобілістів, а й до влади.

Протест, звичайно, отримав увагу влади, хоча він тривав всього 15 хвилин. Організаторам відразу пообіцяли , що в найближчі 10 років в Лондоні впровадять сучасну систему окремих велосипедних доріжок. Хоча й представники транспортного департаменту були обережні, аби підкреслити, що будь-яке оновлення займе кілька місяців або навіть років.

Джерело: Gazeta.ua

ІА "Вголос": НОВИНИ