Таку думку висловив незалежний консультант з Нідерландів Пет де Браун під час зустрічі з депутатами Львівської обласної ради сьогодні.
Він зазначив, що жителі міста і підприємці повинні якнайшвидше почати розділяти паперові, металеві, текстильні та органічні відходи. Таким чином 75% з цього сміття знову можна буде використовувати.
Також Пет де Браун зазначив, що, якщо жителі Львова не зможуть належно сортувати сміття, його можна висушувати і використовувати як паливо в різних видах промисловості. Відходи від такої переробки сміття є досить незначними.
Він додав, що фінансова сторона обох проектів залежить від вартості за якою продаватимуть паливо.
«Я в Голландії розробив проект сміттєпереробного заводу, на балансі якого було 120 тисяч тонн сміття. Інвестиції в будівництво цього заводу складали 8 млн. євро. Однак за біогаз, який виготовляли на цьому підприємстві із сміття, отримали значно більшу суму. За шість років цей завод повністю окупився», - розповів Пет де Браун.
За словами експерта, в питанні будівництва сміттєпереробного заводу дуже важливе значення має підтримка місцевої влади та уряду.
Депутати ЛОР домовились надати консультантові детальну інформацію про Львівське міське сміттєзвалище для того, аби він зміг розробити конкретні пропозиції по утилізації сміття.
ІА "Вголос": НОВИНИ