Як передає прес-служба Львівської ОДА, також були присутні маршалек Підкарпатського воєводства Зігмунд Холевінський, Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський, Любачівський староста Юзеф Міхалік, голова Яворівської РДА Степан Новосядло, голова Яворівської райради Іван Карпа, а також греко-католицький та римо-католицький архієпископи, які освятили місце майбутнього митного переходу.
Під час урочистостей Янків запевнив, що за два роки цей інвестиційний проект буде завершено.
Українська сторона планує розбудову дорожньої інфраструктури – будівництво під’їзної автодороги через Грушів до траси. В цілому інвестиція становитиме близько 20 млн грн. «Найближчим часом має відбутися зустріч голови Львівської ОДА Василя Горбаля і воєводи Підкарпатського Мирослава Карапити, де продовжаться перемовини щодо питань транскордонного співробітництва і розбудови україно-польського кордону», - повідомив перший заступник голови Львівської ОДА.
Як зазначив воєвода Підкарпатський Мирослав Карапита, він цієї історичної хвилини чекав 22 роки. Він також наголосив на тому, що кордони не повинні роз’єднувати, а навпаки об’єднувати людей, український і польський народи.
Присутній на заході Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський розповів, що під час зустрічі з головою Львівської ОДА Василем Горбалем вони говорили про реалізацію конкретних проектів до Євро-2012, розбудову кордонів, а також про можливість розширення малого прикордонного руху до 50 км.
Мирон Янків згадав історію, коли розпочинали будівництво на митних переходах в Краківці, Смільниці, які сьогодні працюють. «Ще тоді народжувалися ідеї, проекти, які продовжуються сьогодні, серед яких і початок будівництва МАПП «Будомєж-Грушів», - зазначив Мирон Янків, - який стане хорошим мостом для стратегічного партнерства між Україною і Польщею».
Вартість інвестиційного проекту МАПП «Будомєж-Грушів» з польської сторони становить 140 млн. польських злотих. Загалом новий пункт пропуску передбачає 16 смуг руху (по вісім з кожної сторони), з яких чотири смуги передбачено для приватних автомобілів, дві – для мікроавтобусів та ще дві для автобусів. Його пропускна здатність становитиме 3 тисяч авто та 8 тисяч осіб за одну добу, що дозволить скоротити час перетину кордону.
ІА "Вголос": НОВИНИ