Про це Вголос з посиланням на заступника начальника Головного управління охорони здоров’я області Ірину Микитчак повідомила прес-служба Львівської облдержадміністрації.

«Пізня госпіталізація пацієнтів та наявність хронічної супутньої патології в поєднанні з важким токсичним перебігом інфекційної патології стали вирішальними для летального завершення захворювання», — стверджує посадовець.

Проаналізувавши летальні випадки, які мали місце в області під час епідемії грипу, Микитчак дійшла висновку, що хворі недооцінювали важкість свого стану і відмовлялись від своєчасного звернення за медичною допомогою. За статистикою, 55% від усіх померлих становили люди, що були госпіталізовані у лікарні після 5-ти діб з початку хвороби. У той же час в першу добу від моменту захворювання були госпіталізовані лише 5,4% від усіх померлих.

Микитчак також виявила, що 33,8% від усіх померлих пацієнтів страждали супутніми хронічними захворюваннями (ожиріння, цукровий діабет, хронічні обструктивні захворювання органів дихання, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, вада серця, розсіяний склероз, системні захворювання сполучної тканини, цироз печінки, зоб, хвороба Верльгофа тощо).

За даними Микитчак, стан легенів померлих пацієнтів був настільки важким, що навіть при наявності сучасної дихальної апаратури їм не вдалося б допомогти.

«У більшості хворих, які померли від грипу виявляються прояви важкого грипозного токсикозу, де на перший план виступає загальна інтоксикація, обумовлена цито- і вазопатичною дією віруса. На секції у трахеї та бронхах виявляється тотальна гіперемія слизової оболонки (серозно-геморагічне запалення) з множинними крапковими крововиливами та сірі ділянки некрозів. Ураження легень у всіх випадках є двобічним та тотальним. У випадках блискавичного перебігу грипу мав місце токсичний геморагічний набряк легенів (велика червона волога легеня). Як показали патанатомічні розтини і гістологічне вивчення зразків тканин, навіть при наявності сучасної дихальної апаратури зміни в легенях були незворотніми (тобто пізнє звернення на лікування», — йдеться у висновках аналізу заступника начальника ГУ охорони здоров’я.

Ірина Микитчак також зазначила, що серед більш ніж 200 хворих з пневмоніями, які поступили в Регіональний фтизіопульмонологічний центр з початку епідемії, при вчасному зверненні і отриманні лікування відповідно до алгоритмів лікування даної патології 95% мають позитивну клініко-лабораторну та рентгенологічну динаміку. У більшості хворих така динаміка спостерігається впродовж перших 2-3 діб.

Як відомо, з 19 жовтня по 10 листопада на Львівщині через ускладнення від грипу померло 78 осіб. Усім померлим поставлено діагноз «негоспітальна пневмонія».

ІА "Вголос": НОВИНИ