[media=19080,19081,19082,19084,19088,19090,19092,19096,19098,19100,19103,19105,19108,19112] 

Львів відсвяткував 17-й День незалежності України. Позаяк ця святкова дата не була ювілейною, Львівська обласна влада, вочевидь, не дуже напружувалася готуючись до свята. Склалося враження, що вона про нього згадала в останню мить.

Достеменно не відомо, хто саме є автором ідеї встановлення 24-метрового флагштоку з Державним прапором України перед будинком облдержадміністрації та облради на вулиці Винниченка, 18 у Львові, як і те, чому ця ідея прийшла в голову нашим можновладцям саме зараз.

Позаяк у сезон відпусток у журналістів особливої роботи не було, то Вголос не без інтересу спостерігав за тим, як у переддень 24 серпня велися роботи зі встановлення флагштоку. А велися вони так як заведено у нашому князівстві, тобто як мокре горить. Спершу забули встановити сигнальну огорожу, потім інженерна думка дала збій – неправильно пропиляли дірочки в основі флагштоку, зрештою ще й сам прапор виявився нестандартних розмірів. Заступник голови ОДА Тарас Батенко, який вочевидь відповідав за всю цю "стройку века", бігав навколо флагштока, ганяючи сквозняки і створюючи додаткову психологічну напругу. Коротше кажучи. якби у місті встановлювали щомісяця по флагштоку, то цирк можна сміливо закривати

Спостерігаючи за цим таким звичним бардаком ми навіть не мали сумніву що Львівська ОДА і не подумала отримати у Львівській міської влади необхідних дозволів на встановлення флагштоку. А треба би, бо ж роботи проводилися в історичній частині міста.

Просто для інтересу поцікавилися у в.о. начальника відділу художньо–архітектурного оформлення міста Тетяни Довганик. Вона підтвердила, що на проведення робіт, пов’язаних із встановленням флагштоку, який визначається як "конструктивний елемент", необхідно мати дозвіл з боку їхнього відділу і що такі роботи необхідно було погодити з райадміністрацією.

Пані Довганик також зазначила, що за час виконання нею обов’язків начальника відділу ніхто з ОДА за відповідними дозволами не звертався. "Ми обов’язково надали б усі необхідні дозволи на встановлення флагштоку, навіть якщо б до нас звернулися в останню хвилину. Але такого не було", – зазначила керівник відділу художньо–архітектурного оформлення міста.

Отож і виходить, що державний прапор на Винниченка встановили поза законом. Відповідно, тепер Львівська міська рада має всі підстави вимагати від ОДА демонтажу цієї незаконно встановленої конструктивної форми.

До речі, у Стародавній Спарті коли новообрані ефори (судді) заступали на посаду, першим їхнім розпорядженням був наказ "виконувати закони і голити вуса". Цим самим вони давали зрозуміти, що громадяни повинні строго дотримуватися законів і у великому, і у малому. Або ти дотримуєшся усіх законів, або не дотримуєшся жодного.

ІА "Вголос": НОВИНИ