За словами Михайла Зінька, 27 серпня 2010 року були проведені збори, на яких створено ініціативну групу з проведення референдуму та затверджено питання, які будуть винесені на розгляд громади міста. Ці питання такі:

1. Чи згідні Ви з тим, що ЖЕКи як суб’єкти комунального життя міста повинні бути ліквідованими?
2. Чи згідні Ви створити Львівський регіональний акціонерний банк „Галичина”, власником якого буде громада Львова?
3. Чи згідні Ви створити Львівське комунальне підприємство для переробки сміття, власником якого буде громада Львова?

За словами Михайла Зінька, замість ЖЕКів потрібно створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а на прибудинкові території, сходові клітини, горища – проводити тендери щодо їх приватизації, оскільки „приватники працюють ефективніше”.

«Це правовий нонсенс, адже із ЖЕКами мешканці не укладали жодних договорів, але мусять платити їм кошти за ненадані послуги і відповідати їм у суді, якщо є заборгованості», – сказав Михайло Зінько.

Щодо створення регіонального банку, Михайло Зінько вважає, що це найкращий вихід для розвитку громади, яка зараз вкладає гроші у банки інших міст та держав, що не лишають у Львові ані податків, ані інших коштів.

«Кожне нормальне європейське місто має сміттєпереробний завод, а у нас є тільки Грибовицьке сміттєзвалище, яке вже давно не можна експлуатувати. У Львові є місцеві інвестори, які готові вкладати у таке підприємство кошти, проте вони нарікають, що міськрада вимагає натомість мільйонні „відкати”. Сміття – надприбутковий бізнес, на зразок наркоторгівлі, торгівлі зброєю та проституції, тому чиновники хочуть самі на цьому заробляти», – також додав Михайло Зінько.

Голова ініціативної групи відзначив, що питання референдуму постало саме перед місцевими виборами, тому що громада зараз більш активна, дослухається до того, що відбувається в місті.

До 12 серпня, як сказав Михайло Зінько, міський голова Львова повинен дати дозвіл на проведення референдуму, потім потрібно зібрати підписи 10% мешканців Львова, що мають право голосу (близько 60 тисяч), затвердити питання на сесії міськради.

«Було би добре провести референдум у день виборів. Думаю, міськрада знайшла б пару тисяч гривень на бюлетені», – сказав Михайло Зінько.

ІА "Вголос": НОВИНИ