ЛМКП «Львівводоканал» отримає 12 млн євро грантового фінансування для реалізації проєкту часткової реконструкції міських очисних споруд у Львові з виробництвом біогазу.
Про це повідомляє Львівська міська рада.
Лист-погодження фінансування підписали цього тижня у м. Гельсінкі, в головному офісі Nefco – the Nordic Green Bank. Інвестиції надасть уряд Данії через Данську програму інвестиційного фінансування (DSIF).
Цього тижня, в головному офісі Nefco – the Nordic Green Bank в м. Гельсінкі, відбулася подія, на якій обговорювали можливості відбудови України в енергоефективний та екологічно відповідальний спосіб. Учасниками заходу були представники українських громад, зокрема ЛМКП «Львівводоканалу», скандинавських та міжнародних донорів.
«Ключовою подією заходу для нас стало підписання листа-погодження між нашим підприємством – Львівводоканалом, і NEFCO, на отримання грантового фінансування, для реалізації проєкту часткової реконструкції міських очисних споруд у Львові з виробництвом біогазу. Інвестиції в обсязі 12 млн євро надасть уряд Данії через Данську програму інвестиційного фінансування (DSIF).
Дякуємо NEFCO та нашим партнерам з Данії за довіру і підтримку. Це важливий крок до екологічного майбутнього Львова. Адже реконструкція наших очисних споруд передбачає модернізацію застарілих очисних потужностей, зменшення негативного впливу на довкілля та забезпечення сталого розвитку водної інфраструктури міста,” — наголосив Дмитро Ванькович, директор ЛМКП «Львівводоканал».

Нагадаємо, на очисних спорудах Львова за кошти міжнародних інституцій реалізовується проєкт будівництва біогазової станції з комбінованим виробництвом електричної і теплової енергії. Проєкт дасть можливість переробляти осад стічних вод і зменшити його об'єми, та отримувати з цього електроенергію і тепло.
Для правильної і надійної роботи біогазової станції на наших очисних спорудах необхідно буде здійснити часткову реконструкцію - будівництво нових пісковловлювачів, щоб забрати пісок зі стоків, замінити аераційні системи і модернізувати відстійники стічної води та ін.
Усі ці роботи будуть фінансуються за кошти міжнародних інституцій – зокрема Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO), грантових коштів від фондів E5P, DSIF та CMSR. Також передбачено місцевий внесок.
До відома, Північна екологічна фінансова корпорація NEFCO – це організація, створена в 1990 п'ятьма країнами Північної Європи: Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією і Швецією.
ІА "Вголос": НОВИНИ