Як повідомляє кореспондент Вголосу, який потрапив на відкриття Форуму, він протягом двох днів – 15-16 квітня.
У Форумі беруть участь фахівці близько 20 країн, зокрема з Китаю, Польщі, Росії, США, Франції та Великобританії. Значну кількість учасників представляють українські експерти.
Під час брифінгу, що передував початку Форуму, директор Інституту проблем безпеки Євген Марчук відзначив, що метою Форуму є розробити рекомендації урядам країн ОБСЄ щодо гарантування безпеки у Центрально-Східній Європі. Ідея проведення форуму, за його словами, виникла у грудні 2009 року, у період 15-ої річниці Будапештського меморандуму сто воно гарантій безпеки у зв‘язку із приєднанням України до договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
Євген Марчук вказав на важливість проведення такого форуму, а також обміну досвідом і компетенцією між експертами з різних країн.
Під час Форуму обговорюватимуть різні питання, зокрема: загроза безпеці від недієздатних державних інституцій; політичний розвиток Центрально-Східної Європи, можливості безпеки; енергетична безпека на лінії Європейський союз – Україна – Росія: від кризи до заходів довір‘я.
До наглядової ради Форуму входять: директор Інституту проблем національної безпеки України при РНБО Володимир Горбулін, почесний президент національного університету «Києво-Могилянська академія» В’ячеслав Брюховецький, головний редактор журналу «Ї» Тарас Возняк, голова наглядової ради Міжнародного інституту менеджменту (м. Варшава) Богдан Гаврилишин та інші експерти у даній сфері.
ІА "Вголос": НОВИНИ