Про це повідомив співзасновник ГО «Крим SOS» та Кримського дому у Львові Алім Алієв сьогодні під час прес-конференції, передає кореспондент «Вголосу». 

Він наголошує, що кримськотатарську мову фактично витискають з програми навчання на півострові, а коли немає мови – немає і народу.

«Наразі ми думаємо про онлайн-курси кримськотатарської мови, але треба розуміти, що це великий і тривалий проект, у який буде залучено викладачів. Добре, що в Київському національному університеті імені Тараса Шевченко відкрили кафедру кримськотатарської літератури, оскільки для нас важливо мати своїх спеціалістів, які поширюватимуть нашу мову. Бо головне завдання тих, хто виїхав з Криму на материкову Україну, полягає у збереженні мови, культури, традицій та релігії», – підкреслив Алім Алієв.

Він також додав, що у Львові уроки кримськотатарської мови проводять для всіх охочих по суботах у приміщенні «Крим-SOS».

«На жаль, у львівських школах не викладають кримськотатарську мову, тому ми вирішили запровадити заняття у «Крим-SOS», але, чесно кажучи, потреба в таких класах невелика», – сказав активіст.

Як писав «Вголос», у Криму, попри заборони окупантів, активісти поклали квіти до пам’ятників жертвам депортації.

ІА "Вголос": НОВИНИ