ЛЬВІВ, 30 ЖОВТНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — У Львові планують законсервувати залишки Низького замку і відкрити на їх базі музей.

Можливість відкриття такого музею розглядала сьогодні архітектурно-містобудівна рада Львова.

На розгляд ради винесли містобудівне обґрунтування будівництва 6-поверхового готельно-музейного комплексу на пл. Вічевій з перенесенням звідти стихійного ринку сувенірів «Вернісаж».

Проект передбачає розміщення на першому поверсі готелю музею Низького замку.

Проектно-будівельним роботам передуватимуть масштабні археологічні розкопки, під час яких науковці планують виявити мури Низького замку. Як розповів головний архітектор проекту А. Вачко, знахідки мають намір законсервувати на рівні підземного поверху, а на першому поверсі — відкрити постійно діючу виставку, присвячену історії Низького замку. При цьому підлогою першого поверху слугуватиме скло, під яким і розмістять експозицію виявлених під час розкопок артефактів. «Можливо музей працюватиме цілодобово», — наголосив Вачко.

За словами завідувача кафедри реставрації і реконструкції НУ «Львівська політехніка» Костя Присяжного швидше за все мури Низького замку, а також церкви Катерини, збереглись. «Будівлі, які є на площі зараз — це будівлі 19 століття, і швидше за все вони не зачепили культурного шару 14 століття. Тому є можливість, що фундамент і рештки церкви святої Катерини існують і можуть бути задокументовані», — розповів він.

Низький замок (названий так для відрізнення від Високого замку на горі) постав у Львові із першими укріпленнями міста в 14 столітті, двічі горів (у 1381 і 1565 рр.), був перебудований і в руїнах проіснував до початку 19 ст. — його розібрали орієнтовно у 1802 році.

Низький Замок був резиденцією королівського старости. Вхід знаходився орієнтовно навпроти сучасного Кіно палацу на Театральній (будинок офіцерів).

В історію Низький Замок увійшов завдяки підписаному в його стінах в 1537р. Сигізмундом І Старим документу, за яким скасовувалася спадковість королівської влади. В 1704р. в Низькому замку мешкав шведський монарх Карл ХІІ — після того, як взяв Львів.

ІА "Вголос": НОВИНИ