Про це повідомив директор Меморіального музею жертв окупаційних режимів „Тюрма на Лонцького” Тарас Чолій на брифінгу сьогодні.

Як розповів Тарас Чолій збір інформації буде відбуватися методом інтерв’ювання, записом свідчень на плівку. Він додав, що зібраний матеріал буде оцифрований та підготовлений до зберігання в архіві.

За словами Тараса Чолія, вже зібрано 20 годин записів жертв тоталітарного режиму, серед яких свідчення охоронця Романа Шухевича Любомира Полюги та його дружини, зв’язкової Романа Шухевича Дарії Гусяк та єдиної учасниці „Процесу 59”, яка залишилася в живих, Ольги Попадин.

Тарас Чолій відзначив, що зібрані матеріали будуть використані для ознайомлення школярів та максимально широкого вжитку.

Проте, як повідомив директор Меморіального музею, виділені Львівською міською радою на проект гроші вже майже закінчились.

Також він додав, що Музей, створений на папері, не може почати роботу через відсутність відповідної науково-дослідної бази та через проблеми з виділенням коштів.

„На цей рік в загальному бюджеті Львова на наш музей закладено 400 тисяч гривень, проте ми не можемо їх отримати через те, що деякі депутати відмовляються змінити розпорядника коштів з Департаменту гуманітарної політики на Управління культури та туризму ЛМР. Я очолюю музей вже 2 місяці, але зарплати так і не отримую. Але ми будемо працювати навіть, якщо нам не дадуть грошей” – говорить Тарас Чолій.

Наразі керівництво музею чекає на підписання угоди про оренду приміщення музею, що є у державній власності і перебуває у користуванні Управління СБУ у Львівській області.

Присутній на брифінгу голова Львівського обласного Товариства політичних в’язнів та репресованих Петро Франко розказав, що за тоталітарного режиму на Львівщині було репресовано понад 67 тисяч осіб, лише 2800 з них вижили, загалом на Галичині протягом 1939-1954 років зазнали репресій понад півмільйона людей.

„Тюрма на Лонцького була найжорстокішим закладом на всій Західній Україні і тих, хто там побував не можна ділити на різні категорії, вони всі учасники національно-визвольних дій” – відзначив Петро Франко.

ІА "Вголос": НОВИНИ