Проект «Створення туристично-інформаційної інфраструктури у Львові» отримав грант Європейського Союзу за результатами міжнародного конкурсу на отримання грантів ЄС.
Цілі проекту:
• Покращення внутрішньої і зовнішньої комунікаційної доступності Львова насамперед до об'єктів Світової культурної спадщини ЮНЕСКО шляхом встановлення туристичних навігаційних вказівників і таблиць (планшетів). Якісне інформаційне забезпечення туристів та комунікативну доступність до об'єктів культурно-історичної спадщини Львова буде забезпечено шляхом ознакування пам’яток двомовними вказівниками і таблицями. Також будуть ознаковані туристичні шляхи загального користування у міській та приміській зоні;
• Створення інформаційного центру для забезпечення інформаційних потреб мешканців міста та туристів;
• Промоція туристичного потенціалу Львова, підвищення цінності спільного культурного потенціалу прикордонних територій. Розповсюдження друкованої (буклети, путівники, карти, схеми), електронної (інтернет-портал, електронний довідник, мультимедіа) та іншої продукції про туристичний потенціал Львова;
• Розроблення програми підготовки та перекваліфікації кадрів туристичної індустрії, використання позитивного досвіду партнерів ЄС. Розроблення програми підготовки екскурсоводів, гідів-перекладачів, провідників, працівників інформаційного центру та закладів туристичного обслуговування.
• Створення портів інформаційного забезпечення на основних напрямках туристичних коридорів при в'їздах в місто для туристів з різними формами пересування.
«Проект «Створення туристично-інформаційної інфраструктури у Львові» витримав достатньо жорстку конкуренцію у конкурсі проектів на отримання грантів ЄС. На реалізацію проекту надано грант Європейського союзу, проте питання коштів не основне. Йдеться про міжнародне визнання і налагодження співпраці», - повідомив під час прес-конференції заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.
«Нам потрібно вирішувати проблеми навігації в місті і те, що ми будемо робити у Львові, є дзеркалом того, що відбувалося в Любліні. Ми переймаємо цей досвід. І навіть прагнемо зробити краще, бо, коли турист бачить цю невидиму руку, яка піклується про неї, то він захоче ще і ще сюди приїжджати», - додав він.
«Нам дуже приємно, що ми реалізовуємо цей проект між містами Люблін та Львів. І це співпраця не лише між містами, але й між регіонами. Туризм – це така сфера економіки, яка приносить безпосередній дохід у вигляді податків, тому ми зацікавлені у тому, щоб до нас приїжджало багато туристів», - зазначив секретар міської ради Любліна Кшиштоф Лотка.
«Це також цікаво з історичного огляду, адже це перший проект між містами Львів та Люблін. Проекти змінюють простір міста і все навколо. Євросоюз оцінює такі проекти, із збільшенням таких проектів Європа підтримала вступ Польщі до Євросоюзу», - додав він.
За його словами, Люблін хоче бути брамою України до Європи і Європи до Сходу: «Ми підтримуватимемо українських шлях України до Європи. Ми вболіваємо за Україну і тому вже складаємо плани по проектах на наступний рік».
Фінансування проекту: бюджет проекту (758917,6 євро) складається з фінансування зі сторони ТАСІ8 (683025,8 євро) та дофінансування з міського бюджету.
Партнери проекту: державне підприємство Науково-дослідний інститут «Система» (Львів), Клуб велотуристів друзів природи «Рух» (Львів), міська рада Любліна, Фундація «Європейський центр транскордонних ініціатив» (Люблін).
ІА "Вголос": НОВИНИ