У переддень Великодня, 4 травня, організатори очікують прийняти у Львові близько 150 студентів з Полтави, Харкова, Запоріжжя, Донецька, Алчевська, Луганська, Одеси та Криму, повідомила прес-служба Львівської міськради.
Зараз активно триває пошук сімей, які б хотіли прийняти на три дні до свого помешкання гостей. На даний момент формується базу даних тих, хто бажає приїхати і тих, хто зможе прийняти гостей.
Головною метою акції є ознайомити гостей зі Сходу та Півдня України з традиціями святкування Воскресіння Господнього в Галичині.
«У наших гостей з інших регіонів України немає таких традицій святкування Великодня, як у нас. Немає того моменту радості Воскресіння Ісуса. Немає розуміння того, що це насправді одна з ключових подій в християнстві і, зрештою, в житті кожної людини. Цьому передує 40 днів Великого Посту, люди утримуються від спокус. Великдень дає відкриття нового життя. Це відродження, радість для кожної людини. Тому ми, власне, хочемо пояснити цим людям, що Великдень – це велике свято з безліччю традицій, які дарують багато веселощів і можливість спілкуватися. І в результаті стереотип про якийсь поділ України по Дніпру ми хочемо повністю стерти. Ми хочемо показати, що молодь України є єдина, сильна і може щось робити», - зазначає Андрій Левицький, головний координатор проекту «Великдень разом».
«Великдень разом» у Львові проводять з 2010 року. Торік на святкування до Львова приїхало близько ста студентів. «Важливо, щоб студенти, які приїдуть до Львова могли жити в сім’ях, – пояснюють організатори. – Спільне святкування, посвячення пасок, Богослужіння, трапеза створюють атмосферу справжнього Великодня».
4 травня студенти приїдуть до Львова. У неділю вранці вони з родинами підуть на Воскресну літургію, опісля – разом з львівською молоддю будуть водити гаївки в Шевченковому гаю. У понеділок студенти відвідають Український католицький університет, де відбудеться майстер-клас із писанкарства.
«Не зважаючи на те, що в інших регіонах традиції Різдва і Великодня не є такими сильними чи розвинутими як у нас, немає масових забав і великих черг в церкві і таке інше. Тим не менш, дуже приємно бачити, коли люди приїжджають зі своїми пасками. Коли вони приїжджають, ми їм роздаємо пакети інформації, де є про історію Львова, сценарій Великодня, гаївки, рецепт паски, писанкарство , історію Львова, пасками. Люди з цього є дуже задоволені, оскільки можуть не лише почерпнути духовну атмосферу, а й ще якийсь практичний момент», - розповідає Любомир Лещук, представник Студентського Братства УКУ.
Сім’я Петра Дідули уже шість років поспіль приймає студентів на «Великдень разом». Минулого року у родині Великдень святкували троє студентів із Мелітополя.
«Приймаючи студентів, ви маєте унікальну нагоду пізнати Україну, не виїжджаючи за межі міста. Це завжди нові цікаві та несподівані знайомства, які тривають довго. Ми даємо можливість людям зі Сходу відчути наші західні традиції, і водночас ми розуміємо, що є однаковими у сутнісних речах – у нас ті ж проблеми і ті ж радості у житті. Це можна відчути лише тоді, коли спілкуєшся з молоддю безпосередньо», – зазначив Петро Дідула.
«Центром усієї цієї події є зустріч людей зі Сходу і Заходу. Дуже важливо, щоб такі речі відбувалися. Саме Різдво і Великдень створює таку атмосферу, де людина може забути про щоденні турботи, які створюють бар’єр у спілкуванні, у реальному перебуванні людей разом», - говорить Павло Дідула.
За детальною інформацією просять звертатись: 063-267-76-88 Любомир Лещук, 098-450-52-29 Андрій Левицький, www.velykden.org.ua/[email protected] /http://vk.com/velykden.razom.
Попередня програма акції
4 травня, субота
9:00-13:00 - зустріч гостей на вокзалі, розселення по сім’ях, відпочинок та знайомство з сім'ями;
15:00-18:00 - свячення Пасок;
20:00-23:00 - (за бажанням) Всеношна Великодня Літургія.
5 травня, неділя
9:00 – 11:00 - Воскресна літургія з сім'ями;
11:00 - 13:00 - святковий сніданок з сім'ями;
14:00 – 20:00 - екскурсії містом, гуляння гаївок у Шевченківському гаю;
20:00-22:00 - спільна Ватра;
6 травня, понеділок
10:00-12:00 - спільне ранкове Богослужіння;
12:00-13:00 - спільний обід в УКУ;
13:00-15:00 - майстер-клас з розпису писанок
15:00-19:00 - святкування «Обливаного понеділка» в Шевченківському гаю
19:00-23:00 - від'їзд.
ІА "Вголос": НОВИНИ