Президент України підписав Указ про заходи, пов’язані із 60-ми роковинами від часу проведення операції «Вісла», передає прес-служба Президента.

Зокрема, глава держави зобов’язав Кабмін розробити разом з Національною академією наук України і затвердити план заходів у зв`язку з 60-ми роковинами операції «Вісла» і серед цих заходів обов’язково передбачити проведення в Києві вечора-реквієму, інших жалобних заходів до роковин операції «Вісла»; організацію тематичної міжнародної наукової конференції у Львові з подальшою публікацією її матеріалів, проведення конференцій та круглих столів у Києві та інших населених пунктах; проведення у навчальних закладах тематичних уроків, лекцій, бесід про події, пов`язані з операцією «Вісла» та включення цієї теми до навчальних програм; забезпечення підготовки та видання тематичних наукових і науково-популярних видань, збірок документів і матеріалів, зокрема книжкової серії «Операція «Вісла», збірника наукових праць «Україна – Польща: спадщина, історія і суспільна свідомість», а також свідчень примусово переселених під час цієї операції українців.

Також уряд має забезпечити разом із Львівською, Волинською, Рівненською, Тернопільською обласними державними адміністраціями спорудження у Львові пам`ятника українцям, що стали жертвами депортацій у XX столітті.

Натомість МЗС має активізувати переговорний процес з Республікою Польща щодо організації та проведення на її території заходів у зв`язку з 60-ми роковинами операції «Вісла» за участю Президентів України та Республіки Польща, а Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Національна телекомпанія України, Національна радіокомпанія України мають забезпечити підготовку серії тематичних теле- та радіопередач і широке висвітлення заходів до 60-х роковин операції «Вісла».

Операція Вісла – злочинний захід етнічної чистки, здійснений польським комуністичним режимом у 1947-му році проти українського населення на історичних українських землях, що відійшли до Польщіпісля Другої світової війни. Полягав у примусовій депортації (виселенні) українців з Лемківщини, Посяння, Підляшшяі Холмщинина ті території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 належали Німеччині.

На 31.7.1947, за польськими даними, переселено 140 575 осіб, ув`язнено в концтаборі Явожно 3800 чол., убито 655 чол., заарештовано 1466 членів українського Руху Опору.

Львівський портал

ІА "Вголос": НОВИНИ