Ініціатором заходу стала Всеукраїнська асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива-В», підтримали ініціативу Львівський обласний молодіжний центр праці, Львівська обласна державна адміністрація та Львівська міська рада. Реалізація проекту відбувається за часткової фінансової підтримки Міністерства

України у справах сім’ї, молоді та спорту. Табір триватиме до 3 серпня.
Міжнародна команда волонтерів, що складається з 14 іноземних студентів з Австрії, Великої Британії, Іспанії, Італії, Південної Кореї, Словаччини, США, Франції, Чехії, Японії та 16 волонтерів з України виконує різноманітні роботи, направлені на збереження історичного центру міста Львова як об’єкту Світової спадщини ЮНЕСКО. Складовими частинами міжнародного проекту також є круглий стіл «Туризм без кордонів», конкурс дитячого малюнку «Пам’ятки світової спадщини ЮНЕСКО» та конкурс «Я гордий імені Львів’янин», виставка матеріалів, які привезли іноземні волонтери, про об’єкти всесвітньої спадщини та просто унікальні культурні та природні перлини різних країн.
 

«ЮНЕСКО має широкий досвід співпраці з державними органами влади та освітніми закладами щодо збереження об’єктів всесвітньої спадщини. Унікальність даної кампанії полягає в тому, що вперше ЮНЕСКО започаткувало спільну акцію з неурядовими (громадськими) організаціями. Мета кампанії – зробити концепцію всесвітньої спадщини зрозумілішою для звичайних людей та залучити місцеве населення до її збереження, адже опікуватись збереженням унікальних об’єктів є справою не тільки держави, а й пересічних громадян», – повідомила віце-президент Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва «Альтернатива-В» Оксана Юрик.
 

Як повідомив заступник начальника управління охорони історичного середовища Ігор Черняк, у Львові волонтери працюватимуть на 8 територіях, серед них центральна частина міста, станція «Підзамче», вулиці Кривоноса-Лисенка-Личаківська-Гуцульська та інші. Волонтери щодня формуватимуть звіти. Зібрана інформація ляже в основу стратегічного плану управління історичним середовищем міста.

Довідка

Офіційний початок кампанії, частиною якої є міжнародний волонтерський табір у Львові, було проголошено 22 листопада 2007 р. саме у Львові пані Кармелою Куін - координатором по зв’язках з громадськістю, освітніх програм та співробітництва Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під час ХХХ Генеральної конференції ККМВР. Конференція проходила за технічної підтримки Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва «Альтернатива-В» та Львівського обласного молодіжного центру праці.
Спільна кампанія ЮНЕСКО та Координаційного комітету міжнародного волонтерського руху (ККМВР) «Волонтери всесвітньої спадщини: Патрімоніто береться до роботи» має такі дві основні складові:
проведення дванадцяти міжнародних волонтерських проектів в різних країнах світу, які були номіновані національними волонтерськими організаціями, які входять до складу ККМВР. Вищезазначені проекти були відібрані на конкурсних засадах за низкою критеріїв та отримали право використовувати спеціальний логотип Кампанії – Патрімоніто - офіційний символ, створений ЮНЕСКО у 1995 р. з метою підвищення обізнаності молоді щодо питань, пов’язаних з всесвітньою спадщиною. Вперше цим символом відзначені проекти неурядових організацій. Відібрані міжнародні волонтерські табори проходять у різний час протягом червня-жовтня 2008 р. у В’єтнамі, Індонезії, Італії, Мексиці, Південній Кореї, Таїланді, Того, Франції, Японії та Україні;
розробка навчального посібника щодо всесвітньої спадщини, в основу якого покладені методи неформальної освіти (non-formal education) (структоровані освітні заходи, організовані за межами офіційних закладів освіти у позакласний час). Вправи та заходи, запропоновані Посібником, випробовуються під час реалізації дванадцяти волонтерських проектів, після чого до Посібника будуть внесені зміни та доповнення.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ