Встановлення меморіальної дошки відбулося за ініціативи львівської родини Квітки Цісик та за фінансової підтримки продюсера проекту «Незабутня Квітка» Олександра Гутмахера (США).

Як розказав Олександр Гутмахер, проект «Незабутня квітка» – перший україно-американський проект, присвяченій Квітці Цісик, в рамках якого за підтримки Міністерства культури і туризму України у Львові, Києві та Одесі відбулися вечори пам’яті співачки.

Олександр Гутмахер додав, що, оскільки всі жінки сім’ї Цісиків померли від раку грудей, то усі заходи, присвячені Квітці Цісик, проводилися як соціально-благодійні із приверненням уваги бізнесменів та інших представників еліти держави до проблем ракових пухлин молочних залоз.

У встановленні у Львові меморіальної дошки Квітки Цісик допомагав і депутат Львівської міської ради Роман Грицевич.

Роман Грицевич сказав, що до 60-річчя від дня народження Квітки Цісик у Львові планують назвати її ім’ям вулицю.

«Ми вже провели два слухання на комісії з перейменування вулиць і вирішили, що ім’ям Квітки Цісик назвемо новоутворену вулицю, що з’єднує вулиці Хвильового та Лінкольна», – відзначив Роман Грицевич.

Олександр Гутмахер розповів, що в подальших планах запис ком пакт-диску з піснями Квітки Цісик, створення музичної школи імені Квітки Цісик, її музею, постановка спектаклю про співачку і українсько-американського фільму про неї, «який здобуде Оскар».

Квітка Цісик (4 квітня 1953 Квінс, Нью-Йорк — 29 березня 1998) — співачка-сопрано, виконавиця українських народних і популярних пісень: виконувала заголовні пісні у фільмах, виступала на американському телебаченні (у рекламі); співала у Ґентській опері (Бельгія), одержала нагороду «Оскар» («You Light Up My Life», 1977).

У 1983 з матір’ю Квітка відвідала Україну, а після проголошення незалежності України мріяла дати серію концертів на Батьківщині. Її мрії не здійснилися: 29 березня 1998, не доживши 5 днів до свого 45-річчя, померла від раку молочної залози.

ІА "Вголос": НОВИНИ