Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Ініціатором заходу традиційно є Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». До участі в Конгресі зголосилися понад 400 представників із 28 країн світу та всіх областей України.

«Львів стає центром єднання українців, а Конґрес засобом пізнати своїх братів і сестер з закордону, їх великі і малі справи для України. Конґрес є також можливістю вплинути на формування політики розвитку стосунків України та Світового Українства та виробити механізми співпраці. Адже одним із результатів двох попередніх Конґресів було проведення у 2009 році, вперше за Незалежності України, Парламентських слухань з даного питання», ­ зазначила директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, голова організаційного комітету Конґресу Ірина Ключковська.

Заступник голови ОДА Ліляна Гримська привітала учасників конгресу від імені віце-прем’єр-міністра Володимира Семиноженка та голови ОДА Василя Горбаля, зазначивши, що на сучасному етапі національні інтереси України вимагають налагодження ефективної співпраці органів державної влади, громадських організацій з діаспорою, зміцнення її потенціалу та залучення до реалізації завдань національного розвитку України.

Привітання учасникам та гостям конгресу надіслав Президент України Віктор Янукович.

Участь у Конґресі візьмуть визначні діячі Світового Українства: Евген Чолій – Президент Світового Конґресу Українців, Ярослава Хортяні – Голова Європейського Союзу Українців, Марія Шкамбара – Голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій, Терезія Яценюк – Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Open Ukraine» та інші.

Основним заходом в рамках Конґресу стане Третя Міжнародна Науково-практична конференція.

У роботі конференції будуть опрацьовуватися питання стратегії та моделі співпраці України і діаспори; збереження національної ідентичності українця у сучасному зарубіжжі; новітніх явищ світового українства в контексті східної діаспори та нової хвилі еміграції; вищих українознавчих студій та українських культурних центрів зарубіжжя; освіти українського зарубіжжя; місця і ролі ЗМІ діаспори у просуванні і захисті українських національних інтересів у міжнародній спільноті; церкви як центру збереження та формування духовності українця за кордоном.

ІА "Вголос": НОВИНИ