[media=1644,1646,1648,1650]
У заходах взяли участь ветерани національно-визвольних змагань, голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, депутати обласної ради, заступники голови облдержадміністрації Михайло Яновський, Іван Груник, повідомила прес-служба Львівської облради.
Вранці також відбулося покладання квітів до пам’ятника Романові Шухевичу в с. Білогорщі. Водночас стартувала естафета Львівського державного університету фізичної культури від пам’ятника Р.Шухевичу до Меморіалу УГА на Личаківському кладовищі. Перед учасниками естафети та громадськістю виступив історик та політв’язень Валентин Мороз.
Урочистості продовжилися урочистим віче біля пам’ятника Степанові Бандері. Перед зібранням виступили історик Ярослав Сватко, голова Львівського крайового братства воїнів ОУН-УПА Олесь Гуменюк, голова Львівського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів Богдан Винниченко, депутат облради Ірина Фаріон. Голова Асоціації Надбалтійських українців Клайпедського краю Леонід Трегуб, який приїхав на День Героїв до Львова на запрошення обласної ради, передав вітання від української громади Литви.
Далі учасники віча на чолі з ветеранами пройшли святковою ходою від пам’ятника Степанові Бандері до пам’ятника Тарасові Шевченку. Тут відбувся конкурс-огляд маршових колон «Найкраща похідна чота» між школами м. Львова та дефіле військового оркестру Західного територіального центру військово-музичного мистецтв.
Перед кількатисячним зібранням на площі перед пам’ятником Шевченкові виступили отець Михайло Нискогуз та голова Львівської обласної ради Олег Панькевич. «Ми зібралися тут, біля пам’ятника Шевченкові, який дав визначення українській нації як єдність мертвих, живих і ненароджених, - зазначив Олег Панькевич. - Нас об’єднали Шевченко, Бандера, Шухевич, Коновалець і Міхновський… Сьогодні у цій колоні поруч ми відчували присутність тих, хто захищав Львів від поляків у 1918 році, і тисяч тих, хто створював підпільну Організацію українських націоналістів, пізніше – Українську повстанську армію, хто помирав у сталінських катівнях. Сьогодні вони – разом з нами.
З нами не тільки герої, які зі зброєю захищали державу, з нами – велети українського духу, які є для нас ідейним дороговказом… Та їх не чують ті, хто продовжує окуповувати українську державу, манкурти, новітні валуєви - колєсніченки, які влаштовують нам нову ганьбу. Вони перевіряють нас з вами, дивляться на нашу реакцію так, як торік, 9 травня, перевіряли, як львів’яни реагуватимуть на червоні шмати.
Мусимо бути рішучими, мати холодний розум, щоб протистояти сьогоднішнім викликам. Але я переконаний, що вони приречені на поразку, бо наші Герої – Бандера, Коновалець, Міхновський, Шухевич - разом з нами, і ми мусимо продовжити їхню справу». Голова обласної ради також зазначив, що наших героїв шанують у Литві - мерія Каунаса прийняла рішення про встановлення дошки Євгенові Коновальцю в цьому місті.
На зібранні також виступили народний депутат В’ячеслав Кириленко, Герой України Юрій Шухевич, поет та політв’язень Ігор Калинець, голова Львівської обласної організації товариства «Просвіта» Ярослав Пітко.
Завершилися заходи святковим концертом, який організував Комітет Опору Диктатурі. Перед львів'янами виступили: Теодор Кукурудза, гурт "Друга ріка", ВІА "Ватра", Тарас Курчик та Ігор Богдан, який спеціально для цього приїхав з Канади.
Фото прес-служби Львівської облради
ІА "Вголос": НОВИНИ