ЛЬВІВ, 11 ЧЕРВНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – У Львові викрили злочинну групу, яка займалася ухиленням від податків та відмиванням коштів в особливо великих розмірах.
Про це повідомили на спільному брифінгу прокурор Львівської області Олексій Баганець та начальник Управління податкової міліції ДПА у Львівській області Микола Горобинський.
Працівники податкової міліції збирали матеріали цієї справи цілий рік. У збиранні матеріалів та формалізації злочину брали участь працівники прокуратури та СБУ.
На підставі зібраних матеріалів 22 квітня заступник прокурора Львівської області порушив кримінальну справу за ст. 212 ч. 3 (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах організованою злочинною групою) та ст. 366 ч. 2 (службове підроблення, яке спричинило тяжкі наслідки).
Правоохоронцям вдалося з’ясувати, що службові особи одного із суб’єктів підприємницької діяльності, діючи за попередньою змовою у складі злочинної групи з метою ухилення від сплати податків та мінімізації податкових зобов’язань, у тому числі ПДВ та податку на прибуток для підприємств, які здійснюють фінансово-господарську діяльність у сфері збирання та збуту металобрухту, використовуючи мережу фіктивних підприємств у Львові, Дублянах, Червонограді, Сокалі, Бориславі, Сам борі, Дрогобичі, Яворові, Городку, Стрию, Рава-Руській, Мостиськах, які надавали незаконні послуги юридичним особам по переведенні безготівкових коштів у готівку, формуючи у такий спосіб податковий кредит, що призвело до фактичного ненадходження у бюджет коштів в особливо великих розмірах.
Для безпідставного формування податкового кредиту, який свідчить про нібито понесені витрати на придбання металобрухту, зазначені службові особи, виготовили заздалегідь неправдиві документи фіктивних підприємств (угоди, накладні). А фактично цей металобрухту купувався у фізичних осіб за готівкові кошти.
«Схема мінімізації та ухилення від сплати податків полягала у наступному: фірма приймала металобрухт від фізичних осіб за готівкові кошти, у той же час прийнятий металобрухт подавався так начебто він придбаний у юридичних осіб», - пояснив він.
У той же час придбаний металобрухт постачався на адреси двох відомих в Україні потужних підприємств. Кошти від реалізації металобрухту перераховувалися на поточні рахунки підставних приватних підприємців, які мають спрощену схему оподаткування, або на рахунки у банках, які були відкриті на підставних осіб. Далі – кошти переводилися у готівку. Частина коштів вкладалася на за діяння нової схеми, решта у легальний бізнес. Зокрема, за даними прокуратури, один із членів угруповання мав намір вкласти гроші у відкриття розважального центру у Львові.
За такими схемами з червня 2006 року по грудень 2007 року було перераховано більше 120 млн. грн.
Олексій Баганець зазначив, що після порушення кримінальної справи стався витік інформації, оскільки тимчасово припинився обіг коштів на рахунках, а потім відновився, але на значно менші суми, ніж до цього.
3 червня було створено одночасно 9 оперативних груп, які провели 26 обшуків за місцем проживання підозрюваних, адресами фіктивних фірм. Було накладено 75 арештів на банківські рахунки. У задіяних схемах брали участь 60 приватних підприємств.
4 червня троє членів злочинного угруповання були затримані. Всі вони львів’яни віком до 40 років. Один із затриманих є помічником народного депутата.
Прокурор області запевнив, що попри можливий тиск на слідство і блокування цієї справи він має намір довести її до кінця. За його словами, є інформація, що у злочинних схемах були задіяні і працівники правоохоронних органів, і влади.
Слідство у даній справі веде майже весь слідчий відділ обласної прокуратури, частина слідчих податкової міліції.
ІА "Вголос": НОВИНИ