Як розповів завідувач відділу хіміотерапії Ярослав Шпарик, у США та Німеччині 30% людей лікується за такими програмами, в Польщі – 15%: «Це роблять у всьому світі. А Україна в цьому процесі вже близько 10 років».

Ярослав Шпарик пояснив, що основні стадії випробувань медикаменти проходять закордоном, а в Україні лише дрібні випробування для корекції доз тощо. Більше того, всі препарати, які випробовують у нас, вже запатентовані у країнах-виробниках.

Тим не менше, якщо пацієнт лікується за однією з таких програм, то дорогі медикаменти він отримує безкоштовно. Як розповів лікар, законодавство України забороняє випробування таких ліків на здорових людях, а для хворих нові та недоступні на нашому ринку препарати часто стають рятівною соломинкою і допомагають у, здавалося б, безвихідних ситуаціях.

Нині у Львівському обласному онкологічному центрі діє близько 10 таких програм.

Фінансують проведення подібних програм найбільші у світі виробники медикаментів. «Це не акт альтруїзму з боку західних компаній, - пояснив Ярослав Шпарик. – Але якщо наші хворі отримують з цього вигоду, то хай і фармацевти мають свою вигоду».

ІА "Вголос": НОВИНИ