Щороку місто здійснює соціальну підтримку громадян з числа інвалідів за трьома ключовими напрямами: підтримка неурядових організацій, забезпечення діяльності Львівського міського центру реабілітації «Джерело», а також надання муніципальних субсидій, пільг, допомог.
Про це сьогодні під час брифінгу повідомила заступник начальника відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат Галина Семків.
Вона розповіла, що підтримка неурядових організацій здійснюється через конкурс соціально-культурних проектів, фінансування проектів та проведення централізованих міських заходів.
«Цього року є 10 проектів-переможців цього конкурсу і вісім з них стосується безпосередньо інвалідів. Загальна сума з міського бюджету складає більше, ніж 192 тис. грн. Водночас у 2010 році управління соціального захисту надало п‘ятьом міським громадським організаціям, які займаються інвалідами, для ведення їхньої статутної діяльності, майже 100 тис. грн. Хочу зазначити, що всі кошти для інвалідів місто виділяє окремо від держави, виключно з міського бюджету», - розповіла Галина Семків.
Що стосується Львівського міського центру реабілітації «Джерело», який працює у Львові з 2008 року, то цьогоріч на його потреби з міського бюджету вже профінансовано понад 1,3 млн. грн. До кінця року сума буде ще більшою, адже на фінансування Центру у міській казні заплановано 1,7 млн. грн.
За словами Галини Семків, виходячи з прогалин державних соціальних програм, Львівська міська рада самостійно запровадила ряд місцевих соціальних гарантій, які фінансує з власного бюджету. До них належать: доплата інвалідам I групи від загального захворювання, які не мають права на пенсію в органах Пенсійного фонду; муніципальні субсидії(за умови попереднього призначення державної, пільги на оплату житлово-комунальних послуг 50% (для інвалідів по зору І групи), і 40%(для інвалідів по зору ІІ групи).
Галина Семків також зазначила, що за останні кілька років в місті досить багато зроблено для кращого пересування людей з обмеженими можливостями, зокрема встановлено світлофори зі звуковими сигналами, збільшено кількість пандусів перед адміністративними будівлями.
«У нас є проблема із виготовленням візків активного типу, адже це задоволення не з дешевих. Бо ж звичайний кімнатний візок коштує приблизно 4 тис. грн., тоді як активний значно дорожчий. Діти-інваліди отримують візки позачергово, тому тут у нас проблеми немає», - розповідає Галина Семків.
ІА "Вголос": НОВИНИ