Про це йдеться у рішенні суду, передає УНН.
З матеріалів справи випливає, що 18 лютого 2014 року Сімферопольський художній музей і Маріупольський краєзнавчий музей підписали двосторонній договір на експонування картин у рамках виставки «Російське та українське мистецтво ХVIII — початку ХХ сторіччя». Таким чином з Криму до Маріуполя прибуло 52 картини, які є державною спадщиною Музейного фонду України.
19 березня до Маріуполя надійшов лист від керівника «Сімферопольського художнього музею», з проханням повернути картини через соціально-політичну напруженість в Україні. На той час Крим вже був анексованим.
Після чого директор маріупольського музею Ольга Чаплинська розірвала договір про експозицію картин із Криму, а завідувач відділом фондів Художнього музею ім. А. І. Куїнджі КУ «Маріупольський краєзнавчий музей» Наталія Курьонишева 20 березня передала посланцю сімферопольського музею 52 картини.
Допитані у судовому засіданні обвинувачені свою вину у вчиненні інкримінованого їм кримінального правопорушення визнали повністю та щиро розкаялися.
Чаплинській та Курьонишевій суд призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки з позбавленням права обіймати керівні посади на рік.
У листопаді 2015 року президент Петро Порошенко присвоїв Ользі Чаплинській почесне звання «Заслужений працівник культури України» з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Однак, згідно з законом про амністію, музейниць звільнили від основного та додаткового покарання.
ІА "Вголос": НОВИНИ