Наступного, 2022 року, виповнюється 300-а років з дня народження відомого українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога і мандрівного філософа Григорія Сковороди (3 грудня 1722 - 9 листопада 1794 рр.).
 
Його історичну постать, між іншим, зображено на українських грошових знаках, купюрі номіналом 500 гривень. Тож очевидно, що цей український геній є знаковою фігурою в історії України.
Філософ, який вважав, що бути щасливим - означає пізнати самого себе. Свідому частину свого життя Григорій Савич (син Сави і Пелагеї) проводив аскетично і багато мандрував Слобожанщиною.
 
Найбільш відомим є вислів Григорія Сковороди: «Світ ловив мене, та не спіймав», який викарбувано на його могилі. А поховано філософа та поета у селі з колишньою назвою Пан-Іванівка, а тепер – Сковородинівка Харківської області.
У харківській області є також селище Бабаївка, де колись проживав славетний філософ  і написав тут частину «Байок Харківських».
Викладачка Харківського педагогічного університету імені Сковороди Галина Куц розмістила у соцмережі фотографії цього будинку, який знаходиться у катастрофічному стані.
Про перебування тут Григорія Сковороди інформує табличка на будинку. 
Галина Куц наголошує у своєму пості, що дім, у якому зупинявся Сковорода, у страшенно занедбаному та аварійному стані. Найбільш збережені підвальні приміщення. У радянські часи в цьому будинку був дитсадок, потім в нього заселили людей. І досі у частині будинку живуть люди.
 
У наступному році – 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди.
 
Наразі активно займаємося питаннями консервації та подальшої реставрації цього будинку.

 

Вголос писав про зливу 18 травня

Вулиці Червонограда затопило

 

ІА "Вголос": НОВИНИ