Основою для мікроскопічного робота стали сперматозоїди, яких учені «посадили» в спеціальні трубки.

Дослідники зуміли захопити окремі сперматозоїди металевими нанотрубками і віддалено керувати ними, задаючи їм напрямок руху за допомогою магнітів. Біологічні роботи, або BioBots, можуть використовуватись в людях для доставки ліків безпосередньо до місця хвороби, або допомогти в заплідненні яйцеклітини.

Олівер Шмідт з Інституту інтегративної нанонауки в Дрездені створив магнітні нанотрубки, довжина яких становить 50 мкм, а діаметр - 5-8 мікрон. Ці трубки були занурені в рідину, що містить сперму биків.

«Керований біоробот-сперматозоїд може бути використаний в першу чергу в медичних цілях, наприклад, як для запліднення, так і для надточної доставки препарату», - сказав професор Шмідт.

При цьому вчений підкреслив, що дослідження з людською спермою поки не проводилися, а тому невідомо, чи буде метод працювати з клітинами людей.

Професор Шмідт сказав, що сперматозоїди були ідеальним варіантом, оскільки вони нешкідливі для організму і не вимагають зовнішнього джерела живлення. Стаття професора Шмідта з результатами його експерименту була опублікована в журналі Advanced Materials .

Джерело: Экономические известия

ІА "Вголос": НОВИНИ