Виступити з такою ініціативою нардепа від ПР Олександра Фельдмана спонукав скандал з файлообмінником EX.ua, який був змушений припинити роботу, після того як міліція в рамках розслідування кримінальної справи за порушення авторських прав вилучила з EX.ua сервери.

«Видалення точно ідентифікованого інтернет-контенту або блокування доступу до нього можливе тільки за рішенням суду», - йдеться у проекті закону.

Президент компанії «Інтернет Інвест» Олександр Ольшанський вважає, що прийняття будь-яких санкцій до сайтів повинно проходити виключно в судовому порядку.

Він зазначає, що без рішення суду можна видаляти хіба що екстремістські матеріали, в яких, припустимо, хтось пропонує підривати мости або організовувати вбивства. Водночас знімати матеріали, закривати сайти, вилучати сервери в разі комерційних спорів, на думку Олександра Ольшанського, абсолютно неприйнятно.

Разом з тим директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко вважає, що подібний закон дозволить користувачам, які розміщують контент в інтернеті, відчувати себе більш захищеними, проте не завадить міліції перешкоджати роботі сайтів.

ІА "Вголос": НОВИНИ