23 лютого апарат Верховної Ради завершив прийом заявок від депутатів на одержання житла. Але як виявилося, наявних квадратних метрів не вистачить усім бажаючим. У парламент VI скликання пройшло 140 обранців з іногородньою пропискою. А в парламентському фонді залишилося всього 16 готових квартир.
Крім того, на нове житло претендують і депутати-кияни. Вони за допомогою різних довідок доводять, що живуть в «тісноті» і мають таке ж право на пільгове житло.
Але навіть у такій скрутній ситуації парламентарії знайшли вихід. «Якщо заявок більше, ніж квартир, депутати проведуть між собою жеребкування», — повідомив заступник голови регламентного комітету парламенту Валерій Камчатний. Розіграш квартир відбудеться вже в березні.
Квартирний конкурс буде відбуватися так: записки з номерами квартир запечатають у конверти й перемішають із порожніми. Потім депутати за абеткою будуть випробовувати свою удачу. «Надання належних житлових умов» обумовлено законом про статус народного депутата. У першу чергу право на одержання квартир мають іногородні парламентарії», — нагадує Валерій Камчатний.
Всі 16 квартир, які будуть розігрувати депутати, перебувають на вулиці Срібнокільскій, 24.
Грішми також будуть брати
Орієнтовно квартири будуть розіграні наприкінці березня. В апараті Верховної Ради кажуть, що звичайно навіть після завершення подачі заявок на житло керівники фракцій намагаються втрутитися в процес. Вони проштовхують того чи іншого депутата в список претендентів на безкоштовні квадратні метри. Тому такі маніпуляції можуть відстрочити проведення жеребкування.
Чиновники парламенту також уточнюють: ті, хто програє у квартирній лотереї, не будуть особливо засмучуватися. Такі депутати зможуть подати заявку на одержання грошової компенсації. Ця можливість також передбачена законом. За даними «Діла», сума «готівки» може коливатися від 150 до 500 тисяч гривень. Раніше «бютівець» Олег Ляшко повідомив «Ділу», що загальна сума бюджетних засобів, виділених для цієї мети в 2007 році, становить близько 10 мільйонів гривень.
Члени регламентного комітету навідріз відмовляються повідомляти точні суми. «Ще не затверджений кошторис витрат Ради, з багатьма статтями ми не згодні й тому відправили проект на допрацювання», — пояснює депутат «НУНС» В'ячеслав Коваль. Втім, парламентарії й раніше не афішували, як витрачають бюджетні гроші. Кошториси парламенту часто були закритими документами.
Табу коаліції
Депутат від БЮТ Валерій Камчатний запевняє, що коаліція не забула про свої обіцянки ліквідувати депутатські пільги. У тому числі «під ніж», за його словами, потрапить право депутатів на поліпшення житлових умов. Тому цілком можливо, що квартири для народних обранців виділяються востаннє. А щоб у депутатів більшості не виникло спокус, лідери коаліції «провели бесіду» з її членами. Мовляв, після численних заяв і декларацій негоже випрошувати житло в держави. «Бютівців» навіть попросили підписатися під заявою, що вони не осоромлять подібними діями честь фракції.
Позаяк НУНС подібних настанов своїм депутатам не давав, то очевидно деякі шанси на отримання «шарової» квартири у Києві залишаються у новоспеченого депутата від НУНС А. Парубія. Ми вболіваємо за Вас, пане Андрію! Львів’яни, читачі "Вголосу", всі як один тримаймо кулаки за нашого земляка!
За матеріалами газети "Діло"
ІА "Вголос": НОВИНИ