Документ внесла на розгляд палати група депутатів – «єдиноросів» на чолі з головою комітету з законодавства Павлом Крашенинниковим.
Згідно з новими поправками в КК РФ, «поширення громадянином завідомо неправдивих відомостей, які ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її репутацію», буде каратися штрафом у розмірі до 100 тисяч рублів, або обов'язковими роботами на термін від 120 до 180 годин, або обмеженням волі до 1 року, або примусовими роботами на цей же термін.
Одночасно вводяться кваліфікуючі ознаки покарання — за наклеп з використанням свого службового становища штраф від 200 тисяч до 300 тисяч рублів або позбавлення волі на строк до 2 років, за наклеп про хвороби, які викликають огиду, а також про вчинення злочину сексуального характеру — штраф до 500 тисяч рублів або позбавлення волі на строк до 3 років, за наклеп, який міститься в публічному виступі, у творах, які демонструються публічно, або у ЗМІ, штраф у розмірі до 200 тисяч рублів, або обов'язкові роботи на термін від 180 до 240 годин, або примусові роботи на строк до 2 років, за наклеп, поєднаний зі звинуваченням особи в скоєнні тяжкого або особливо тяжкого злочину штраф від 300 тисяч до 500 тисяч рублів, або обов'язкові роботи на строк від 360 до 480 годин, або обмеження свободи до 4 років, або примусові роботи до п'яти років, або позбавлення волі на той самий строк.
Одночасно посилюються адміністративні санкції за образу в КпАП (Кодексі про адміністративні правопорушення) - з 3 тисяч до 50 тисяч рублів для громадян, до 100 тисяч рублів для посадових осіб і до 200 тисяч рублів для юросіб.
Пропонується також збільшити терміни кримінальної відповідальності за порушення недоторканності приватного життя до 5 років позбавлення волі.
Між тим, на вчорашній зустрічі з головою Ради при президентові з громадянського суспільства і прав людини Михайлом Федотовим, уповноваженим з прав людини в РФ Володимиром Лукіним і уповноваженим з захисту прав підприємців Борисом Титовим президент Росії Володимир Путін запропонував «залишити статтю «наклеп» в кримінальному праві», але повідомив, що буде «просити депутатів вилучити санкцію позбавлення волі». При цьому він висловив думку, що, «якщо у нас не вистачає якихось морально-етичних обмежень, то потрібні законодавчі». Путін привів у приклад законодавство ФРН і Великобританії, де передбачені серйозні терміни позбавлення волі за наклеп.
На ці висловлювання вже відреагував голова комітету Павло Крашенинников, який вказав на можливість не тільки прибрати із законопроекту санкції у вигляді тюремних термінів, але й збільшити штрафи.
Як повідомив пізніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, глава держави вже направив до Держдуми висновок на законопроект, запропонувавши «виключити покарання у вигляді позбавлення волі і примусових робіт».
Джерело: ИТАР-ТАСС
ІА "Вголос": НОВИНИ