Знизили виробництво підприємства переробної промисловості (на 31,1%), з виробництва та розподілення електроенергії (на 9,7%), а також підприємства добувної промисловості (на 21,6%).

У січні-квітні 2009р. відносно січня-квітня 2008р. обсяг виробництва у добувній промисловості знизився на 21,6%. Скоротився видобуток вугілля готового; нафти сирої; газу природного; газу нафтового попутного; пісків природних; гальки, гравію, щебеню та каменю дробленого; гіпсу; пісковику та шлаків для будівництва.

У січні-квітні 2009р. проти січня-квітня 2008р. на підприємствах з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів випуск продукції збільшився на 2,6%. Більше випущено масла вершкового; м’яса і субпродуктів харчових свійської птиці, свіжих чи охолоджених; кормів готових для сільськогосподарських тварин та свійської птиці; горілки, інших міцних спиртових напоїв; борошна; пряників і виробів аналогічних; молока обробленого рідкого; шоколаду та інших продуктів харчових готових із вмістом какао; кави; джемів, желе фруктових, пюре та паст фруктових чи горіхових; пива.

У легкій промисловості обсяг виробництва проти січня-квітня 2008р. знизився на 29,1%. Відносно січня-квітня 2008р. менше виготовлено шкіри дубленої; светрів, джемперів, пуловерів трикотажних; брюків та бриджів жіночих та дівчачих; пальт, напівпальт, курток теплих жіночих і дівчачих; костюмів чоловічих та хлопчачих; штанів та бриджів чоловічих та хлопчачих; білизни постільної; взуття; курток вітрозахисних жіночих і дівчачих; одягу верхнього трикотажного; жакетів та блейзерів жіночих та дівчачих; трикотажу спіднього; шкіри обробленої.

Підприємства з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів знизили випуск продукції проти січня-квітня 2008р. на 38,6%. Зменшилось виробництво деревини, уздовж розпиляної чи розколотої; шпону струганого; фанери клеєної; вікон, дверей, їх рам та порогів дерев’яних; плит деревостружкових; брусків, планок та фриз для паркетного покриття підлоги; піддонів дерев’яних.

У целюлозно-паперовому виробництві; видавничій діяльності зниження продукції у січні-квітні 2009р. становило 18,0%. Зменшилось виробництво мішків та пакетів пакувальних з паперу та картону; зошитів; друкування газет, журналів та видань періодичних, які виходять щонайменше чотири рази на тиждень; коробок, ящиків та сумок з гофрованих паперу чи картону; паперу побутового та санітарно-гігієнічного призначення.

На підприємствах з виробництва продуктів нафтоперероблення обсяг виробництва у січні-квітні 2009р. проти січня-квітня 2008р. знизився на 35,1%. Скоротились обсяги первинної переробки нафти; зменшилось виробництво бензину моторного; бітуму нафтового і сланцевого, мазутів паливних важких, газойлів (палива дизельного). У хімічній і нафтохімічній промисловості у січні-квітні 2009р. обсяг виробництва скоротився на 27,1%. Менше вироблено блоків дверних і віконних з пластмаси; коробок, ящиків, тари гратчастої; трубок, труб, шлангів з полімерів; виробів пластмасових; фарб і лаків на основі полімерів; вітамінів, провітамінів та їх похідних; газів промислових простих та складних; мішків і пакетів з полімерів етилену.

У січні-квітні 2009р. порівняно з січнем-квітнем 2008р. обсяг виробництва на підприємствах з виробництва іншої неметалевої мінеральної продукції знизився на 57,2%. Менше, ніж у січні-квітні 2008р. виготовлено сумішей будівельних та бетонів (сухих); плит, плиток, черепиці з цементу, бетону чи штучного каменю; цегли керамічної; блоків та цегли з цементу, штучного каменю для будівництва, елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, сумішей бетонних, готових для використання; цементу.

У січні-квітні 2009р. порівняно з січнем-квітнем 2008р. обсяг виробництва у машинобудуванні знизився на 43,0%. Проти січня-квітня 2008р. скоротилось виробництво верстатів для оброблення дерева; обприскувачів тракторних; апаратури електричної високовольтної; машин та устаткування спеціального призначення; пристроїв для подрібнення харчових продуктів, міксерів та соковижималок; лічильників для рідин; телевізорів; трансформаторів електричних; ламп електричних; автобусів.

На підприємствах з виробництва та розподілення електроенергії обсяг виробництва відносно січня-квітня 2008р. зменшився на 9,7%. Зменшилось виробництво як електроенергії, так і теплоенергії.

За січень-квітень 2009р. промислові підприємства області реалізували промислової продукції на 5,8 млрд. грн. У цьому обсязі 67,9% займала продукція переробної промисловості, на добувну промисловість припало 5,2%, на підприємства з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води – 26,9%.

Серед галузей переробної промисловості, як і раніше, значним був внесок у загальні результати підприємств з виробництва харчових продуктів та напоїв (25,8%), а також машинобудування (9,7%), хімічної та нафтохімічної промисловості (5,8%), підприємств целюлозно-паперового виробництва та видавничої діяльності (5,6%), з виробництва продуктів нафтоперероблення (4,7%).

ІА "Вголос": НОВИНИ