Про це повідомив 10 грудня заступник голови Львівської облдержадміністрації Володимир Губицький на робочій нараді з питань викупу земель під будівництво об’єктів інфраструктури до нового стадіону.
За його словами, на прилеглих до стадіону землях повинна розміститися дворівнева транспортна розв’язка та об’єкти інженерної інфраструктури нової арени.
«Щоб реалізувати задумане нам потрібно вилучити ряд земельних паїв мешканців села Зубра та ділянки садового-городніх товариств «Мрія» та «Теплоцентраль». Загалом, нам потрібно викупити або замінити 57 земельних ділянок», – пояснив заступник голови ОДА.
Представники облдержадміністрації неодноразово зустрічалися з власниками цих ділянок та запропонували їм викупити їхню землю або обміняти на рівноцінну. «Більшість пристали на наші пропозиції та погодилися продати ділянки. Лише три землевласники відмовилися співпрацювати. Вони, навіть, не хочуть вислухати, що їм пропонують. Тому єдине, що залишається облдержадміністрації – подавати до суду, адже ці землі вилучаються під суспільні потреби», – додав Володимир Губицький.
Як розповів начальник Головного управління з питань Євро-2012, містобудування та будівництва ОДА Степан Лукашик, землевласники, котрі відмовилися співпрацювати віддали свою землю підприємцю в оренду. За кожен гектар орендар платитиме їм 300 гривень щороку. «Держава ж пропонує їм за кожен гектар 62500 грн. Якщо порахувати, то щоб отримати такі гроші від оренди, селянам доведеться чекати понад 200 років. Тому я не бачу логіки в їхніх діях. Сподіваюся, що це просто збіг обставин, а не чийсь злий умисел», – додав Степан Лукашик.
Присутній на нараді секретар Львівської міської ради Василь Павлюк зауважив, що до нього надійшло звернення від власників ділянок садового-городніх товариств «Мрія» та «Теплоцентраль». Вони стверджують, що їхні наділи держава хоче придбати за заниженими цінами.
Володимир Губицький запропонував членам садового-городніх товариств зробити незалежну експертну оцінку землі та подати висновки експертів в ОДА. «Цю оцінку обов’язково перевірить держеспертиза, адже йдеться про бюджетні кошти», – додав заступник керівника області.
За його словами, оцінкою всіх ділянок займалася державна спеціалізована установа – Львівський інститут землеустрою. Згідно з чинним законодавством, вартість земель підсобних селянських господарств вираховується залежно від того, скільки на ній можна виростити сільгосппродукції протягом 10-15 років. Зважаючи на це, у Зубрі землю оцінену по 6,25 грн. за метр квадратний.
Ділянки садового-городніх товариств оцінюються по іншій схемі – метод порівняння з вартістю інших аналогічних ділянок. Їх вартість визначена у розмірі 65 грн. за метр квадратний.
Володимир Губицький розповів, що проект розпорядження Кабміну про викуп земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності вже надісланий до Києва. «Відповідне рішення буде прийняте у будь-якому разі, – зазначив заступник голови ОДА. – Ми заклали максимальну кількість коштів, що передбачені на викуп ділянок. Навіть, якщо буде перегляд оцінки в сторону збільшення, грошей вистарчить. Думаю, що у січні ми розпочнемо викуп земельних ділянок».
ІА "Вголос": НОВИНИ