Як пише The New York Times, прийняти в ній участь висловили бажання десятки тисяч людей з усієї країни, які вишикувалися в черги, довжина яких перевищувала кілометр.
За даними Chicago Sun-Times, лише в одному Чикаго число претендентів на участь в програмі склало 11 тисяч людей. Associated Press стверджує, що їх зібралося не менше 13 тисяч. The New York Times додає, що черга почала формуватися ще ввечері у вівторок.
Більшість з тих, хто висловив бажання взяти участь в програмі, прийшли на попередню консультацію. Річ у тім, що на підготовку ініціативи було виділено всього два місяці, і бланки, які треба заповнювати через Інтернет, було розміщено на сайті проекту лише в другій половині дня у вівторок. У зв'язку з цим подати заяви майже ніхто не встиг.
Як зазначає AP, точного списку документів складено не було. Для участі в проекті можна пред'явити будь-яке посвідчення особи, свідоцтво про народження, документи зі школи, медичні довідки, фінансові документи і так далі. На розгляд заяви відводиться декілька місяців, впродовж яких претендентів просять не покидати меж країни.
Про Програму з відстрочення депортації молодих нелегалів оголосив у червні президент Барак Обама, після того як в Конгресі в черговий раз провалився закон про легалізацію дітей незаконних мігрантів, відомий як DREAM Act. Для участі в програмі допускаються молоді люди у віці не більше 30 років, які прибули в США до настання 16 років. На момент подачі документів вони повинні провести в країні не менше п'яти років, отримати американську освіту (або перебувати в процесі навчання) або проходити службу в збройних силах. При цьому заяви осіб, засуджених за тяжкі злочини, не розглядаються.
Згідно з умовами програми, людям, які пройшли відбір, більше не доведеться ховатися від влади. Також вони отримають право на низку послуг і пільг, якими користуються громадяни США. Зокрема, вони зможуть отримати право на роботу, соціальне страхування, фінансову допомогу при навчанні, водійські права. Крім того, у них будуть високі шанси отримати американське громадянство.
Ініціативу Обами вже розкритикували республіканці, які звинуватили президента у спробі підвищити популярність серед вихідців з латиноамериканських країн напередодні намічених на листопад виборів. Особливе обурення опонентів Обами викликає те, що проект фактично позбавляє роботи законних жителів США, які могли б отримати місця, зарезервовані для нелегалів.
Так, Джен Брюер - губернатор-республіканець Арізони, де діють жорсткі антиміграційні закони, уже розпорядилася відмовляти у видачі водійських прав тим нелегалам, які отримають право на участь в проекті.
Джерело: Лента
ІА "Вголос": НОВИНИ