Ефективність вакцини поки доведена лише на мишах. В ході дослідження команда вчених розробила непатогенний (не викликає захворювання) вірус, який змінює ДНК, названий AVV, який призначений для перенесення генів.
При введенні цього вірусу в організм, безліч антитіл, які потрапляли в кров, з'єднувалися з нікотином і блокували його потрапляння в мозок. Результати дослідження показали, що рівень нікотину в мозку мишей знизився на 85%, повідомляє видання.
Перш ніж випробувати вакцину на людях, вчені планують провести тестування на щурах і приматах.
«Якщо препарат витримає всі клінічні випробування, то у вільному доступі він з'явиться через 5-7 років», - говорить керівник дослідження професор Рональд Кристал.
Передбачається, що при вживанні препарату людина перестає відчувати задоволення від куріння. Самі вчені назвали свій метод «патруль антитіл» (він очищає кров перш, ніж нікотин встигає завдати шкоди організму) і запропонували робити обов'язкову вакцинацію всіх людей, які не палять.
Вперше вакцину проти нікотинової залежності представили в 2005 році швейцарською фірмою Cytos. В основі цього препарату лежала ідея про вироблення антитіл, які блокуватимуть нікотин. Але клінічні дослідження довели, що вироблення антитіл недостатня для того, щоб побороти тягу до паління. У 2009 році вже інша лабораторія в Британії оголосила про випуск вакцини NicVAX. Однак через два роки і цей препарат довів свою неспроможність: лише 11% тестованих кинули палити після використання препарату.
Джерело: Gazeta.ru
ІА "Вголос": НОВИНИ