"Крім нещасть, що заподіюються самим цим людям, відбувається маргіналізація цілих соціальних груп протягом кількох поколінь. Це дестабілізує суспільства, в яких вони живуть, і іноді стає джерелом конфліктів", - повідомив комісар ООН у справах біженців Антоніо Гутерреш.
Проблема осіб без громадянства (апатридів) насьогодні особливо поширена в Південно-Східній Азії, в Центральній Азії, у Східній Європі, на Близькому Сході та в Африці. Люди можуть стати апартаідамі по цілому ряду причин.
Так буває, наприклад, якщо країна, громадянами якої вони були, перестала існувати - прикладом можуть служити Радянський Союз і Югославія. Зокрема, серед країн з найбільшим числом осіб без громадянства помітне місце займають Латвія і Естонія.
У Європі проблеми з отриманням громадянства також нерідко відчувають цигани. В Азії та Африці держави, котрі нещонедавно отримали незалежність, також часом подовгу не дають громадянство частині своїх жителів. Ситуація загрожує ускладнитися, оскільки діти батьків-апатридів часто також не можуть отримати громадянство жодної країни, відзначають журналісти.
Відсутність громадянства може ускладнювати людям життя у багатьох суто побутових питаннях: особам без громадянства часто важко оформити права власності, відкрити рахунок у банку, зареєструвати шлюб або народження дитини. Іноді апатриди надовго опиняються у в'язниці через те, що не мають документів, що засвідчують особу або місце проживання.
Нагадаємо, раніше експерти ООН оприлюднили прогноз. згідно з яким у 2011 році населення Землі перевищить 7 млрд, а до 2023 року кількість людей на планеті збільшиться до 8 млрд.
ІА "Вголос": НОВИНИ