Про це повідомив Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Любомир Кардинал Гузар під час прес-конференції сьогодні.

Любомир Гузар сказав, що є значна невідповідність між духовними потребами мігрантів та душпастирським служінням, яке проводить для них УГКЦ.

За словами Любомира Гузара, в Італії налічується понад 100 церковних громад УГКЦ, проте є лише 30 священиків, яким часто доводиться їздити з країни в країну, щоб охопити всіх вірних УГКЦ, в Іспанії працюють близько 15 священиків, у Португалії – 10, у Греції, попри значну кількість українських мігрантів, є лише один греко-католицький священик.

«Завдання Синоду – перш за все душпастирство, допомагати мігрантам за кордоном, допомагати, коли вони повертаються, підтримувати їх сім’ї. Питання міграції стосується не лише соціально-економічних тем, тут йдеться насамперед про Людину», – відзначив кардинал Гузар.

Він також сказав, що УГКЦ закликає до конкретних змін у сфері правового регулювання міграційних процесів, зокрема, до визнання на законодавчому рівні існування особливої категорії громадян України – трудових емігрантів – та закріплення їх правового статусу, вироблення цілісної міграційної політики та створення єдиного державного органу з міграційних питань.

Всі ці питання та подальші кроки у співпраці з державною владою, за словами Любомира Гузара, будуть обговорюватися під час Патріаршого Синоду у вересні цього року у Львові.

Глава УГКЦ також додав, що від мігрантів будуть чекати на пропозиції щодо тематики Синоду.

ІА "Вголос": НОВИНИ