Щоправда, як повідомляє РИА «Новости» з посиланням на представника відомства Ольгу Казанську, до оплати прийматимуться лише картки зі спеціальним чіпом.

Картку з таким чіпом необхідно буде прикласти до валідатора. Зняття коштів з рахунку буде відбуватися не за кожну поїздку, а раз на місяць. При цьому, чим частіше пасажир користується транспортом, тим дешевше йому обходиться одна поїздка.

Крім того, «Мосгортранс» веде переговори з операторами мобільного зв'язку – щоб проїзд можна було оплачувати за допомогою мобільних телефонів.

Раніше повідомлялося, що кілька російських банків запустили спеціальні карти з функціями для безконтактної оплати квитків на транспорт, у першу чергу для метро.

Вперше про наміри «Мосгортрансу» зробити банківські картки проїзними квитками до літа поточного року стало відомо в квітні, коли про це написала газета «Коммерсантъ». 

Втім, в той же день в департаменті транспорту та розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури Москви спростували інформацію видання.

Варто зазначити, що в багатьох європейських країнах квитки на наземний транспорт можна придбати за допомогою будь-якої банківської картки, навіть без вбудованого чіпа, у спеціальних автоматах біля зупинок або безпосередньо у водія. У деяких державах, наприклад, у Швеції, водіям частини маршрутів у кількох містах заборонено приймати від мешканців готівку – вони можуть розплатитися лише за допомогою картки.У Санкт-Петербурзі проект, аналогічний московському, з'явився рік тому.

Джерело: lenta.ru

ІА "Вголос": НОВИНИ