Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні засудила агресію російських силовиків у Керченській протоці та пригрозила належно відповісти.

Про це йдеться на сайті Європейської Ради, пише УНІАН.

«ЄС висловлює крайню стурбованість щодо небезпечного збільшення напруження в Азовському морі та Керченській протоці в останні дні, яке призвело до захоплення РФ українських суден та їхнього екіпажу та відкриття вогню по ним, поранивши декількох українських військовослужбовців», - мовиться в заяві Могеріні.

Вона відзначила, що подібні дії є неприйнятними.

«Європейський Союз очікує, що Росія забезпечить безперешкодне та вільне проходження через Керченську протоку в Азовське море та з нього у відповідності до міжнародного права. Ми закликаємо РФ без зволікань звільнити захоплені судна, їхній екіпаж та спорядження», - наголосила Високий представник ЄС.

«Незаконна анексія Кримського півострова Росією у 2014 році залишається безпосередньою загрозою міжнародній безпеці, яка має серйозні наслідки для міжнародного правового порядку, що захищає єдність та суверенітет держав. Ми підтверджуємо наше засудження цього порушення міжнародного права. Спорудження Керченського мосту становить подальше порушення суверенітету і територіальної цілісності України», - йдеться у заяві.

Також вона заявила, що ЄС знову підтверджує повну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

«Європейський Союз не визнає і не буде визнавати незаконну анексію Кримського півострова Росією», - відзначила Могеріні.

Окрім того, Федеріка Могеріні додала, що продовжить пильно слідкувати за ситуацією й налаштована діяти належним чином у взаємодії з міжнародними партнерами ЄС.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. Московити ж кажуть, що внаслідок атаки в морі “отримали легкі поранення” троє українських військових. Також Росія захопила три українські військові катери.

Весь склад ВМС підняли за тривогою, всі кораблі виходять у море.

Рада національної безпеки й оборони на засіданні, що почалося після півночі 26 листопада, підтримала рішення про впровадження воєнного стану в Україні на 60 діб.

26 листопада депутати Верховної Ради проголосували за введення воєнного стану на 30 діб від 14.00 26 листопада. Однак не в усій країні, а лише на території десяти областей, які межують із окупованим Кримом та невизнаним Придністров’ям.

27 листопада опублікували новий указ Президента про воєнний стан.

ІА "Вголос": НОВИНИ