До сьогодні цій державі вдавалося уникати пильної уваги громадськості та проблем із залученням коштів на фінансовому ринку. Однак останні події в Європі, зокрема, звістки про те, що Іспанія і Кіпр попросили фінансову підтримку з коштів європейського стабілізаційного фонду, змусили експертів говорити про швидкий розвиток боргової кризи і в Словенії, де єдина європейська валюта перебуває в обігу з 2007 року.

Підкріплює подібні припущення аналітиків і непросте фінансове становище найбільшого банку країни Nova Ljubljanska Banka dd.

«Стає все очевидніше, що боргова криза не обійде стороною і Словенію, яка змушена буде звернутися за фінансовою допомогою Євросоюзу. Основні ризики криються у становищі банківської системи країни», - пояснив один з експертів BNP Paribas у Варшаві.

Напередодні Єврокомісія дала уряду Словенії «зелене світло» у питанні виділення банку NLB 382 900 000 євро. Зараз європейські антимонопольні органи вивчають запропоновану програму реструктуризації банку, щоб упевнитися, що вливання державних коштів не порушить правил конкуренції.

Втім, від подальших роз'яснень з цієї теми в ЄК поки утримуються.

Тим часом фінансове становище Словенії не вселяє оптимізму. Вартість запозичень для країни на фінансовому ринку в рамках аукціону з розміщення держоблігацій з терміном обігу до 2021 року, який відбувся 29 червня, злетіла до максимального рівня з лютого 2012 р. - 6,1%.

При цьому держборг країни продовжує зростати, а темпи економічного зростання — знижуватися.

Міжнародні рейтингові агентства відреагували зниженням суверенного кредитного рейтингу країни.

Згідно із прогнозом Організації економічного співробітництва та розвитку, ВВП Словенії в поточному році скоротиться на 2%, при цьому дефіцит бюджету країни за 2011р. склав 6,4% від ВВП.

Джерело: РБК

ІА "Вголос": НОВИНИ