ЛЬВІВ, 13 СЕРПНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Лабораторія інженерно-географічних, природоохоронних і туристичних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка спільно з адміністрацією регіонального ландшафтного парку «Знесіння» розробили проект рекреаційно-туристичного використання «Знесіння» на 2008-2012 роки.
Про це повідомляє прес-служба ЛМР.
Як повідомив директор парку «Знесіння» Олесь Завадович, в останні роки спостерігається неорганізований потік відвідувачів на території парку, водночас є окремі території, які не доступні для відпочинку, але мають рекреаційний потенціал. У зв’язку з цим було розроблено проект рекреаційно-туристичного використання парку.
У представленому проекті застосовано досвід західних країн, зокрема Польщі та Словаччини. За словами керівника проекту, старшого наукового співробітника Лабораторії інженерно-географічних, природоохоронних і туристичних досліджень ЛНУ ім. І.Франка Юрія Зінька, пріоритетними на найближчу перспективу визнано розвиток пізнавальних форм туризму, а саме: природничого (орнітологічного, геотуризм), культурологічного (археологічного і промислового). Передбачено формування на цій території з використанням колишніх кар’єрів геопарку, який репрезентуватиме історію геологічного розвитку, основні корисні копалини та історію кам’яного будівництва регіонів Розточчя і Опілля на території Львова. У складі геопарку буде «Алея Каменів», експозиція скам’янілих дерев, тематичний парк «Камінь і пісок». Усі об’єкти будуть пов’язані між собою спеціально облаштованою геотуристичною трасою.
Для юних відвідувачів парку передбачено розширити можливості активних занять: спорудити «гірські переправи», облаштувати велосипедні траси, створити монорельсові спуски та площадки для занять скейтбордингом. Для любителів відпочинку та прогулянок у парку передбачено покращити стан дорожньої мережі, облаштувати стилізовані гастрономічно-відпочинкові заклади та покращити доступ до парку з різних напрямів. Особливу привабливість матимуть поїздки вузькоколійкою та кінними екіпажами.
Зараз розробники погоджують проект у відповідних інстанціях і згодом його буде винесена на розгляд виконавчого комітету. Згодом на основі розробленої концепції буде зроблено детальне планування території. Цьогоріч для розвитку парку у бюджеті міста закладено 250 тис. гривень.
Довідка
Дослідженнями встановлено, що регіональний парк користується значною популярністю серед молоді (більше 50% відвідувачів) і найчастіше його відвідують жителі прилеглих житлових кварталів, у вихідні дні це 1–1,5 тисячі. Шляхом анкетування встановлено, що відвідувачі парку бажають розширення спектру занять, покращення стану інфраструктури та забезпечення захисту довкілля від надмірного туристичного використання.
ІА "Вголос": НОВИНИ