Однак, для простих арифметичних задач така закономірність не діє, інформує Science Alert.
Науковці із Великобританії, Італії та Нідерландів здійснили низку експериментів, у яких взяли участь 2300 учнів шести італійських шкіл у віці від 5 до 17 років. Для чітких розмежувань вони визначили ступінь переваги правої або лівої руки, а потім провели тести на арифметичні здібності.
«У шульг, здається, є перевага при вирішенні завдань, що вимагають математичних навичок, принаймні – в рамках середньої школи. Крім того, люди, які використовують праву руку майже у всіх ситуаціях, можуть мати проблеми при вирішенні математичних завдань»,– зазначив один з авторів дослідження, Джованні Сала.
Разом з тим, дослідники констатують, що така особливість проявляється лише у вирішенні складних математичних задач, а для менш складних завдань право- чи ліворукість ніяк не вплинули на результати.
Існує припущення про те, що у деяких лівшів є більш виражені зв'язки між двома півкулями, що дозволяє їм краще переробляти інформацію.
«Тим не менш, лише третина людей з більш розвиненою правою півкулею – лівші. Тобто багато праворуких людей мають таку ж структуру мозку, як і лівші. Отже, ми повинні бути обережними у інтерпретації переваги руки різними людьми», – наголосили автори дослідження.
ІА "Вголос": НОВИНИ