Другий за популярністю серед абітурієнтів тест зовнішнього незалежного оцінювання з історії України містив як граматичні, так і технічні помилки, а також включав завдання, що були використані в попередніх роках.
Так, технічних помилок укладачі тесту допустилися як у завданнях першої сесії, так і в завданнях другої сесії тесту з історії України.
У тесті першої сесії, в одному із завдань частини тестових зошитів, був указаний зворотний порядок варіантів відповідей, через що деякі абітурієнти не знали як позначити правильну відповідь на це завдання. Через цю помилку фаховою комісією УЦОЯО було ухвалене рішення про подвійне оцінювання цього завдання.
У тесті другої сесії, у деяких завданнях не співпадав порядок розташування варіантів відповідей у тестових зошитах, віддрукованих українською та російською мовами, що видавались учасникам тестування, які складали тест російською. У результаті правильні відповіді учасників можуть бути різними в залежності від того, яким зошитом вони користувались під час роботи над тестом. Наразі абітурієнтів хвилює питання, яким чином Український центр оцінювання вирішить оцінювати це завдання.
Окрім технічних, у російськомовному тестовому зошиті було допущено кілька граматичних помилок. А в одному із завдань укладачі тесту забули дописати текст у варіанті відповіді, яка крім усього іншого, була правильною.
Також, до тестів двох сесій з історії України 2012 року було включено більше десятка завдань, що були використані в тестах зовнішнього оцінювання минулих років.
Зокрема, серед п’яти завдань на встановлення відповідності в тесті першої сесії з історії України, три завдання виявилися завданнями повністю ідентичними тестам 2010 року першої та другої сесії, а одне завдання має частково перефразовані варіанти відповідей. Окрім того, до цьогорічного тесту, із завдань тесту 2010 року були включені чотири тестових завдання з однією правильною відповіддю. Усі ці завдання в сумі мають «ціну» у 20 тестових балів із 89 можливих.
У свою чергу, у тесті другої сесії ЗНО з історії України майже немає абсолютних співпадінь із завданнями минулих років, але до десятка завдань мають або однакові варіанти відповідей або ідентичні умови завдання.
Джерело: Освіта
ІА "Вголос": НОВИНИ