З посиланням на домовленості, досягнуті під час засідання міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва, він сказав, що співпраця в цій сфері є стратегічно важливою для Грузії як транзитної країни.

"Не потрібно зайвий раз пояснювати значення диверсифікації енергетичних потоків. Грузія дуже зацікавлена ??виконувати конструктивну роль у цій сфері та створювати умови для конкуренції в цій сфері", - наголосив грузинського віце-прем'єр.

Крім того, Барамідзе повідомив, що ключовими напрямами співпраці між сторонами також визначені співпраця в питаннях функціонування транспортного коридору Вікінг, який з'єднає Чорне та Балтійське моря, спільне будівництво нових гідроенергогенеруючих потужностей на річках Грузії з можливістю організації експорту електроенергії в треті країни, а також відновлення функціонування телекомунікаційного маршруту, що з'єднує Поті з Варною, "організації прямого інформаційного сполучення між Україною і Грузією".

"Це не повний список тих проектів, над якими ми надалі будемо працювати, але саме на цих напрямках було акцентовано увагу сторін у ході комісії", - сказав чиновник.

Нагадаємо, що Україна збирається побудувати на своїй території термінал з прийому зрідженого газу загальною потужністю до 10 млрд кубометрів на рік. Реалізація цього проекту направлена ??на зменшення залежності країни від експорту російського газу, який, як вважає українська влада, є необґрунтовано дорогим. Як один з варіантів постачання азербайджанського ресурсу в країну розглядається маршрут через грузинський порт Кулеві.

Раніше вже повідомлялося про те, що Україна вивчає можливість поставок зрідженого газу з Катару.

Джерело: Кореспондент

ІА "Вголос": НОВИНИ