Міністр палива та енергетики Юрій Бойко не виключає судових розглядів з питання закупівлі обсягів газу в Росії. Про це він повідомив в ефірі телеканалу "Інтер".
«У нас абсолютно чітка і зрозуміла позиція, що ми зараз робимо, ми знижуємо закупівлі за цим контрактом. Та в нас будуть суперечки, може навіть судові з нашими російськими колегами», — зазначив міністр.
«Ми абсолютно праві і ми будемо діяти так, що це відповідає нашим національним інтересам. Будемо це відстоювати в Стокгольмі, або в Лондоні, або в Парижі. У нас іншого виходу немає», — уточнив він.
Бойко уточнив, що цього року у Росії планується закупити 26 мільярдів кубометрів газу, хоча раніше планувалося на 1 мільярд більше: «Скільки закупимо, стільки і заплатимо».
«Ми не можемо зупинити шахти і звільнити своїх людей, з тим, щоб брати супердорогий газ, і ніхто нас не примусить. Буде суд, значить, будемо відстоювати», — заявив міністр.
«Є, до речі, прецеденти, з деякими європейськими компаніями і вони закінчилися тим, що суд прийняв сторону європейських компаній. Тобто не змусили їх купувати стільки, скільки є в контракті», — нагадав він.
«Ми консультувалися з юристами щодо можливого суду проти нас. Ми до цього готові», — запевняє Бойко.
«Ми опрацювали цей варіант, зокрема отримали консультації щодо транзитного контракту, який теж, на жаль, нас не влаштовує, але тим не менше був підписаний, і незважаючи на всі наші тертя з російськими колегами ми повною мірою виконуємо обов'язки перед Європою», — уточнив він.
Нагадаємо, що в зв'язку з високою ціною на паливо Україна заявила про намір знизити закупівлі російського газу в 2012 році до 27 млрд куб. м. Водночас у РФ стверджують, що час для переговорів щодо обсягів закупівель палива на цей рік вже втрачено: річний контрактний обсяг може бути змінено не пізніше, ніж за півроку до початку поставок.
Крім того, як писало ZN.UA, наміри «Нафтогазу України» скоротити майже в півтора рази щорічні обсяги закупівлі газу викликали, звичайно, негативну реакцію російського газового монополіста. Джерело в «Газпромі» заявило, що не виключаються судові розгляди з Україною.
Можливо, початок розгляду «газпромівського» позову проти «Нафтогазу» дійсно послужив би початком розірвання десятирічного газового контракту купівлі-продажу російського газу від 19 січня 2009 року.
Джерело: Дзеркало тижня
ІА "Вголос": НОВИНИ