Посольство України у Бразилії звернулося з офіційним запитом до бразильських державних інститутів Biomagniunhos та Butantan щодо можливого експорту вакцини проти COVID-19.
Варто зазначити, що ці інститути є партнерами виробників вакцини.
Очевидно, що Бразилія спочатку буде задовольняти потреби свого населення, яке складає більше 210 млн осіб.
Наголосимо, що Бразилія не є виробником вакцини проти COVID-19, а лише тестує їх та закуповує суміші для подальшого виробництва.
[media=80410,80411]
Станом на початок листопада Бразилія тестує 4 вакцини проти коронавірусу:
ChAdOx1 nCoV-19, розроблена Університетом Оксфорд та британською компанією AstraZeneca. З бразильської сторони партнером є державний Інститут імунобіологічних технологій Bio-manguinhos. Тести в Бразилії розпочалися наприкінці червня 2020 р. За угодою передбачалися поставки сумішей для виробництва 100,4 млн доз вакцини та отримання Бразилією технологій її виробництва. Вакцина має бути готова для дистрибуції у першому кварталі 2021 р. Ціна за дозу приблизно 3-4 долари.Coronavac, розроблена китайською компанією Sinovac Biotech. Тестувати в Бразилії почали наприкінці липня 2020 р. До кінця року Бразилія має отримати 46 млн доз вакцини, до березня 2021 р. – ще 15 млн доз. Населення може скористатися вакциною з січня 2021 р. У штаті Сан-Пауло планувалося будівництво заводу з виробництва цієї вакцини, який має бути закінчений у 2022 р.
BNT162b2, розроблена американською компанією Pfizer та німецькою BioTech. Тести в Бразилії розпочалися на початку серпня 2020 р. Результати щодо ефективності вакцини очікувалися в жовтні 2020 р.
Ad26.COV2.S, розроблена американською компанією Jassen-Cilag, яка належить до групи Johnson & Johnson. 18 серпня 2020 Національна агенція санітарного нагляду (АНВІЗА) надала дозвіл на проведення ІІІ етапу тестування цієї вакцини в Бразилії.
Українські дипломати наразі не отримали відповіді від інститутів.
Читайте більше актуальних новин України та світу:
- Очільник ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус заявив, що пандемія коронавірусу вийшла за рамки просто надзвичайної ситуації.
- Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні локдаун буде дуже важко перенести малому та середньому бізнесу. Тож пропонується запровадження жорсткого карантину вихідного дня.
- Штучний інтелект знайшов 116 симптомів COVID-19. Про це повідомляє японська державно-громадська центральна телерадіокомпанія NHK.
ІА "Вголос": НОВИНИ